Bayern demolirao Crvenu zvezdu, “poker” Lewandowskog , Real u finišu prokockao 2:0, veliki preokret Mourinhovog Tottenhama , Atalanta pobjedom udaljila Dinamo od nokaut faze Lige prvaka

nogometni.net 27. studenoga 2019 0

Ekipa Bayerna pobijedila je Crvenu zvezdu u Beogradu u meču 5. kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 6:0, a meč je obilježio Poljak Robert Lewandowski koji je postigao četiri pogotka.

Bayern je u potpunosti nadigrao Crvenu zvezdu u ovom meču i tokom svih 90 minuta bio je bolji protivnik od aktuelnog prvaka Srbije.

Nakon što su Lewandowski i Coman propustili prve dvije prilike gostiju iz Minhena, u 14. minuti Bayern je stigao u vodstvo. Centaršut Coutinha s desne strane u pogodak je pretvorio Goretzka koji je glavom zakucao loptu iza leđa golmana Borjana.

U drugom poluvremenu Bayern je mirno čuvao stečenu prednost i s vremena na vrijeme je vršio napade prema golu srbijanskog tima, ali ni to nije zaustavilo Lewandowskog da u roku od samo sedam minuta postigne nova dva pogotka i tako kompletira hat-trick.

Prvi gol Lewandowski je postigao u 53. minuti s bijele tačke, drugi u 60. minuti nakon asistencije Tolissa, a novi gol, 4. u ovom meču, Lewandowski je postigao u 68. minuti čime je povisio na 5:0.

Do kraja meča Bayern je postigao još jedan gol preko Tolissa pa je njemački klub upisao novu pobjedu u Ligi prvaka, petu u pet odigranih mečeva.

Ekipa Real Madrida propustila je veliku šansu da pobijedi PSG u meču 5. kola grupne faze Lige prvaka s obzirom na to da su imali prednost od 2:0, ali su u samom finišu meča primili dva pogotka i osvojili samo bod.

Benzema je s dva pogotka u 17. i 79. minuti donio Kraljevskog klubu sigurno vodstvo, no u samo dvije minute Mbappe i Sarabia su postigli dva gola za Parižane i postavili konačnih 2:2.

Tottenham je na svom stadionu nakon velikog preokreta bio bolji od Olympiakosa, a ekipa Josea Mourinha uspjela se vratiti nakon zaostatka od 2:0.

Gosti iz Grčke postigli su dva pogotka u ranoj fazi utakmice preko El Arabija u šestoj i Sameda u 19. minuti, no prije kraja prvog poluvremena Dele Alli je vratio nadu londonskoj ekipi da u ovom meču mogu doći do tri boda.

U drugom poluvremenu Tottenham je zaigrao puno bolje i s dva pogotka Kanea i jednim golom Auriera uspjeli su doći do velikog preokreta i pobjede od 4:2.

Juventus je na svom stadionu bio bolji od Atletico Madrida zahvaljujući fantastičnom pogotku koji je postigao Dybala u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je iz slobodnog udarca skroz iskosa s desne strane uspio savladati Oblaka.

Manchester City i Šahtar su odigrali meč bez pobjednika, a konačni rezultat je glasio 1:1. Pogodak za Građane je postigao Gundogan, a za goste iz Ukrajine Solomon.

Ekipa Atalante pobijedila je Dinamo na San Siru u Milanu u meču 5. kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 2:0.

Atalanta je od prve minute ofanzivno krenula prema golu Dinama i već u 3. minuti Mario Pašalić je mogao dovesti talijansku ekipu u vodstvo, no šutirao je pored gola.

U 26. minuti Gosens je pogodio prečku gola Modrih, lopta se odbila do igrača Dinama koji su zakomplikovali tu situaciju, a sve je iskoristio Muriel kojeg je Perić srušio i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Upravo je Muriel preuzeo odgovornost i sigurno poslao Livakovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Do kraja poluvremena Muriel i Hateboer su mogli postići drugi gol za Atalantu, ali nisu bili precizni, a jedinu šansu zagrebačkog tima u prvom poluvremenu bilježimo u 36. minuti kada je Orišić pogodio prečku.

Pitanje pobjednika ovog meča odlučeno je odmah na početku drugog poluvremena, točnije u 47. minuti kada Alejandro Gomez postiže sjajan gol nakon soloprodora i tako donosi sigurnu prednost svom timu.

Do kraja meča Atalanta je sigurno čuvala stečenu prednost te je osvojila nova tri boda s kojima se vraća u igru za prolazak u narednu fazu. Za osminu finala Lige prvaka trebat će im pobjeda Manchester Cityja protiv Dinama u Zagrebu i gostujući trijumf protiv Šahtara.