Eintracht pregazio Bayern i utrpao mu pet komada; Nikola Vlašić potvrdio sjajnu formu: ‘Vatreni’ ponovno zabio u derbiju ruskog prvenstva

nogometni.net 2. studenoga 2019 0

Eintracht Frankfurt zadao je novi težak udarac Niki Kovaču i njegovom Bayernu i razbio ih s čak 5:1. Sve je krenulo nizbrdo za Kovača već u osmoj minuti kada je Jerome Boateng dobio izravni crveni karton.

To je značio nastavak utakmice s 10 igrača za Bayern, a to protiv moćnog Eintrachta danas nije išlo. U 25. minuti mrežu je zatresao Kostić za 1:0, a vodstvo je udvostručio Sow osam minuta kasnije. Bayern je uspio smanjiti na 2:1 preko jedinog raspoloženog u svojim redovima, Roberta Lewandowskog u 37. minuti, no to je bilo samo odgađanje katastrofe.

U 49. minuti Abraham je povisio na 3:1, a do kraja su se u strijelce upisali i Hinteregger i Paciencia za konačnih 5:1. Ivan Perišić ostao je na klupi Bayerna koji je sada četvrti na ljestcici sa 18 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Eintracht šesti s bodom manje.

Navijači Bayerna Niku Kovača su ispratili uvredama i zvižducima, a njemački mediji pišu kako mu je to bila zadnja utakmica na klupi bavarskog diva.

Vodeći sastav lige kao gost je nadigrao Bayer iz Leverkusena sa 2-1 (2-1). Strijelci za sastav iz Moenchengladbacha bili su Wendt (18) i Thuram (42), dok je za domaće pogodio Volland (25). Josip Brekalo igrao je od 79. minute za Wolfsburg koji je izgubio sa 0-3 (0-0) na gostovanju kod Borussije u Dortmundu. Goloove za domaće postigli su Hazard (52), Guerreiro (58) i Goetze (88-11m). Wolfsburg je sada sedmi sa 17 bodova, a Dortmund drugi sa 19.

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Vlašić bio je strijelac za CSKA koji je u derbiju 15. kola ruskog prvenstva na gostovanju kod Zenita u Sankt Peterburgu igrao 1-1.

Vlašić je doveo CSKA u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada se izborio za loptu na 20-ak metara od domaćeg gola, a zatim odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni kut. Na 1-1 poravnao je Jerohin u 73. minuti.

Vlašić je odigrao svih 90 minuta za CSKA, kao i Kristijan Bistrović, dok je Zvonimir Šarlija ostao na klupi moskovskog sastava.

Peti CSKA sada ima 27 bodova, šest manje od vodećeg Zenita.

Vedran Ćorluka odigrao je čitav susret za moskovski Lokomotiv u 1-1 remiju na gostovanju kod Ufe. Lokomotiv je drugi s 30 bodova, dok je Ufa osma sa 17 bodova.