Krunić igrao 85 minuta u porazu Milana od Lazija, kriza Rossonera se nastavlja , remi Evertona i Tottenhema

nogometni.net 4. studenoga 2019 0

Ekipa Lazija pobijedila je Milan u meču 11. kola talijanske Serije A rezultatom 2:1.

Lazio je nešto bolje otvorio meč, imali su prvu priliku u 22. minuti kada Immobile nije iskoristio dobru šansu, ali napadač Lazija u 25. minuti postiže 13. gol u sezoni i donosi prednost svom timu.

Lazzari je centrirao, a na pravom mjestu bio je Immobile koji glavom lijepo šutira i matira nemoćnog Donnarummu. Prednost Lazija trajala je samo tri minute s obzirom na to da je Bastos nakon centaršuta Hernandeza postigao autogol.

Ključni trenutak meča desio se u 84. minuti, Correa je izašao sam ispred Donnarumme, a onda preciznim udarcem matira golmana Milana i donosi drugu prednost svom timu, na kraju će se ispostaviti i pobjedu.

Bh. reprezentativac Rade Krunić protiv Lazija je odigrao prvi meč za Milan u Seriji A od prve minute, a na terenu je proveo 85. minuti.

Pobjedom protiv Milana, Lazio se popeo na četvrto mjesto na tablici sa 21 osvojenim bodom, dok je Milan ostao na 11. mjestu sa 13 osvojenih bodova. Lazio je, zanimljivo, ostvario prvu pobjedu protiv Milana u Seriji A još od septembra 1989. godine.

Nogometaši Juventusa slavili su u velikom gradskom derbiju protiv Torina koji se igrao u okviru 11. kola Serije A. Na kraju je bilo 1:0 za Staru damu, koja je tako potvrdila da je nedavni remi s Lecceom bio samo loš dan.

Odličnom prvom poluvremenu nedostajali su samo golovi budući da se moglo vidjeti dosta opasnih napada i šuteva s obje strane.

U nastavku meča Torino je imao više opasnih napada, ali bez konkretno učinka u samoj završnici, dok je nastavilo “sijevati” ispred domaćeg golmana.

Iz jedne takve prilike Juvnetus je i došao do gola vrijednog tri boda, a strijelac je bio De Ligt u 70. minuti.

Juventus je večerašnjom pobjedom prestigao Inter i zauzeo lidersku poziciju s jednim bodom više od Nerroazzura. Torino je na 13. mjestu Serije A.

Nogometaš Evertona Andre Gomes doživio je stravičan lom noge u meču 11. kola engleskog Premiershipa nakon jednog starta Son Heung-Mina, a ovaj igrač Tottenhama koji nije imao namjeru da povrijedi svog protivnika odmah je briznuo u plač.

Situacija se desila u 79. minuti kada je Andre Gomes pokušao probiti po lijevoj strani, ušao je u jedan duel sa Sonom nakon kojeg je doživio stravičan lom noge, a ovaj nogometaš iz Južne Koreje odmah je počeo plakati na terenu jer nije imao namjeru da povrijedi svog protivnika.

Son je zbog ovog starta dobio crveni karton i napustio je igru, a u trenutku kada je odlazio u tunel jasno su se mogle vidjeti suze na njegovom licu i da mu je sve ovo vrlo teško palo.

Za Gomesa je ova sezona vrlo vjerovatno završena, a više informacijama o njegovoj povredi će biti poznato u narednim danima.

Utakmica između Evertona i Tottenhama završena je rezultatom 1:1. Tottenham je imao vodstvo od 1:0 golom Allija iz 63. minute, a bod Evertonu donio je Tosun u 96. minuti.