Lider Gladbach iznenađujuće poražen, Bayern rutinski slavio i prišao na samo jedan bod zaostatka ; Barcelona se namučila i nakon preokreta slavila u Leganesu

nogometni.net 23. studenoga 2019 0

Danas su igrani susreti 12. kola njemačke Bundeslige u kojem je Bayern stigao na samo bod zaostatka u odnosu na lidera Borussiju Mönchengladbach.

Borussia Mönchengladbach je izgubila na gostovanju kod Union Berlina rezultatom 2:0 (Ujah 15., Ryerson 90+2.) i ostala na 25 bodova.

To je iskoristio Bayern koji je u gostima kod Fortune u Düsseldorfu slavio rutinski rezultatom 4:0 (Pavard 11., Tolisso 27., Gnabry 34., Coutinho 70.) i na taj način stigao do 24. boda u sezoni.

Bayer i Freiburg su podijelili bodove odigravši 1:1 (Diaby 36. – Holer 5.), Wolfsburg je slavio u gostima kod Eintrachta sa 2:0 (Weghorst 19., Joao Victor 65.), dok je susret Werder – Schalke završen rezultatom 1:2 (Osako 80. – Harit 43., Raman 53.).

Nogometaši Barcelone su u 14. kolu španjolske La Lige savladali Leganes u gostima rezultatom 2:1.

Domaća ekipa je iznenađujuće povela u 12. minuti kada je Mesa asistirao En Nesyriju koju matira Ter Stegena eurogolom za 1:0.

Barca se dugo mučila, ali je uspjela najprije izjednačiti u drugom poluvremenu, a potom i pobijediti.

U 53. minuti Messi je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a Suraze glavom iz peterca pogađa za 1:1. Konačnih 2:1 postavio je rezervista Vidal u 79. minuti kada mu se lopta uz dosta sreće odbila na metar od gola, a Čileancu nije bilo teško zatresti mrežu domaće ekipe.