Nezaustavljivi Lewandowski nosio Bayern do uvjerljive pobjede protiv Borussije Dortmund ; Real Madrid brojao do četiri i vratio se na prvo mjesto u La Ligi

nogometni.net 9. studenoga 2019 0

Ekipa Bayerna upisala je visoku pobjedu u derbiju 11. kola njemačke Bundeslige protiv prvog kandidata za titulu prvaka – Borussije Dortmund, uvjerljivim rezultatom 4:0.

Već u 17. minuti Bavarci su stigli do vodstva, a strijelac pogotka bio je neuzaustavljivi Robert Lewandowski koji je tako nastavio nevjerovatnu seriju u ovoj sezoni. Poljak je ove sezone postigao pogodak u svakoj utakmici u Bundesligi i Ligi prvaka, čime je samo još jednom dokazao da se radi o jednom od najboljih napadača svijeta.

Drugi pogodak za Bayern postigao je Gnabry u 47. minuti, a do kraja meča Lewandwoski je još jednom pogodio mrežu gostiju iz Dortmunda, da bi konačnih 4:0 postavio Hummels u 80. minuti kada je pogodio vlastitu mrežu.

Ovom pobjedom, Bayern je došao do brojke od 21 osvojen bod u ovoj sezoni, dok je Borussija ostala na petom mjestu i ima 19 osvojenih bodova.

U ostalim mečevima dana, vrijedi izdvojiti pobjedu Leipziga protiv Herthe u gostima rezultatom 4:3 i remi Schalkea protiv Fortune rezultatom 3:3.

Nogometaši Real Madrida postigli su deset golova u posljednje dvije utakmice. Nakon što su slavili u Ligi prvaka protiv Galatasaraya rezultatom 6:0, večeras su na gostovanju kod Eibara upisali pobjedu rezultatom 4:0.

Gosti su pitanje pobjednika riješili za 12 minuta. Poveli su već u 17. minuti susreta, a strijelac je bio Karim Benzema. Samo tri minute kasnije jedanaesterac za Kraljeve koji je u pogodak pretvorio kapiten Sergio Ramos.

Novi jedanaesterac gosti su imali u 29. minuti susreta. Ovaj put odgovornost je preuzeo Benzema i matirao nemoćnog Dmitrovića. Do kraja susreta Real Madrid je postigao još jedan pogodak, a strijelac je bio Valverde u 61. minuti.

Real Madrid nakon 12 odigranih kola ima 25 osvojenih bodova, dva više od Real Sociedada koji ima utakmicu više. Barcelona s utakmicom manje od Kraljeva zauzima treće mjesto na tabeli sa 22 osvojena boda.