Chelsea u finišu do preokreta i pobjede protiv Topnika , Liverpool savladao Wolvese, VAR u centru pažnje na Anfieldu , Manchester City savladao Sheffield United

nogometni.net 30. prosinca 2019 0

Ekipa Chelseaja pobijedila je Arsenal u londonskom derbiju rezultatom 2:1.

Arsenal je puno bolje otvorio meč i u prvom poluvremenu je bio puno bolji protivnik od Chelseaja. Plod dobre igre Topnika stigao je u 13. minuti kada je Aubameyang nakon kornera pogodio za 1:0 i donio veliko slavlje svojim navijačima.

Topnici su u prvom poluvremenu mogli postići još neki gol, no nisu bili precizni u završnici i na pauzu su otišli s minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu Chelsea je bacio sve karte u napad i pokušavao je na sve načine doći do pogotka, a do njega stižu u 83. minuti kada Leno pravi veliku grešku i nakon centaršuta Mounta pravi veliku grešku koju je iskoristio Jorginho koji pogađa za 1:1.

Samo četiri minute nakon toga, Abraham postiže drugi gol za Plavce i svom timu donosi veliki preokret i, ispostavit će se na kraju, velika tri boda.

Arsenal je ovim porazom nastavio seriju loših rezultat u ovoj sezoni, dok je Chelsea zadržao četvrto mjesto.

Liverpool je u 20. kolu engleskog Premiershipa pobijedio Wolverhampton rezultatom 1:0.

Domaćin je na Anfieldu napao od prve minute, a nakon nekoliko Salahovih promašaja u 42. minuti Patriciova mreža se zatresla.

Van Dijk je sa centra poslao dugu loptu u kazneni prostor, Lallana je asistirao Maneu koji pogađa za 1:0.

Prilikom postizanja pogotka bile su dvije sumnjive situacije, a VAR je procijenio da Van Dijk i Lallana nisu dirali loptu rukom, te je pogodak priznat.

U 45+3′. minuti susreta i Alisson je morao po loptu u svoju mrežu, no pogodak Neta je poništen zbog milimetarskog ofsajda nakon intervencije VAR-a.

U drugom poluvremenu nije bilo većih prilika. Liverpool je kontrolirao igru i upisao je 18. pobjedu u Premiershipu.

Nogometaši Manchester Cityja savladali su Sheffield United u posljednjoj utakmici 20. kola engleskog Premiershipa.

City je poveo u 53. minuti kontroverznim pogotkom Aguera. Naime, lopta je tokom akcije pogodila arbitra Kavanagha koji je po novim pravilima morao zaustaviti igru, no on to nije učinio i u nastavku akcije je napadač Građana matirao Hendersona za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je De Bruyne nakon sjajnog kontranapada kojeg je poveo Mahrez u 82. minuti susreta.

Muhamed Bešić je prvi put startao u dresu Sheffielda u Premiershtipu, na terenu je proveo 75 minuta i imao je dvije odlične šanse za postigzanje pogotka, no oba puta je šutirao visoko preko gola.