City očitao nogometnu lekciju Arsenalu, Tottenham nastavio sa pobjedama, pobjeda Juventusa na krilima Ronalda, Milan remizirao protiv Sassuola

nogometni.net 15. prosinca 2019 0

Derbi 17. kola engleskog Premiershipa odigran je večeras na Emiratesu gdje je Arsenal dočekao Manchester City.

Gosti su dominirali u svim segmentima, očitali su pravu nogometnu lekciju Topnicima i zasluženo slavili rezultatom 3:0. Kako su domaći igrači igrali mogu biti i sretni što su primili samo tri pogotka.

Već u 2. minuti De Bruyne je rutinski završio akciju. Jesus je primio loptu na lijevoj strani i poslao oštru loptu po zemlji koja prolazi kroz nekoliko igrača i dolazi do Belgijanca koji rutinski pogađa za 1:0. U 15. minuti De Bruyne je bio asistent, a Steling je matirao Lena za 2:0.

City je do trećeg pogotka stigao sa igračem više. Naime, u 37. minuti se povrijedio Kolašinac i Ljungbergu je trebalo čak tri minute da napravi zamjenu i da uđe Saka.

Nakon brze akcije Foden je dodao loptu De Bruyneu koji se namješta na lijevu nogu i preciznim udarcem sa ruba kaznenog prostora pogađa za 3:0.

City je u nastavku meča mogao postići još nekoliko pogodaka, ali Leno nije dozvolio rezultatsku katastrofu Topnika.

Manchester United je dočekao Everton, a susret je završen rezultatom 1:1 u meču koji će još dugo vremena biti u žiži svjetske sportske javnosti zbog načina na koji su Karamele osvojile bod.

Igrao se 36. minut susreta kada je Everton poveo. Baines je izveo korner, arbitar Oliver nije svirao očigledan prekršaj Calvert-Lewina nad De Geom, a lopta se od nesretnog Lindelöfa odbila u mrežu. Arbitar je čekao odluku iz VAR sobe, a ona je na zaprepaštenje svih na Old Traffordu glasila: gol je regularan.

Do kraj susreta United je stigao do izjednačenja kada je u 77. minuti rezervista Greenwood lijepo pogodio sa ruba kaznenog prostora za konačnih 1:1.

Tottenham je nastavio sa pobjedama pod vodstvom Mourinha. Spursi su gostovali u Wolverhamptonu gdje su zabilježili pobjedu rezultatom 2:1.

Moura je doveo goste u vodstvo u 6. minuti, a Traore je u 67. minuti poravnao na 1:1. Kada se činilo da će susret biti završen podjelom bodova u 90+1. minuti rezervista Eriksen je izveo korner, a Vertonghen glavom pogađa za pobjedu Tottenhama rezultatom 2:1.

Nogometaši Juventusa pobijedili su Allianzu u okviru 16. kola Serije A ekipu Udinesea rezultatom 3:1 i tako najavili izlazak iz mini krize u koju su zapali posljednja dva kola.

Već u devetoj minuti meča Ronaldo je doveo Staru damu u vodstvo, a sjajni Portugalac je potom na asistenciju Higuaina udvostručio prednost.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Bonucci koristi dodavanje Demirela i donosi Juventusu uvjerljivo vodstvo 3:0 na poluvremenu.

I u nastavku susreta gledali smo odličnu utakmicu s mnogo prilika, a istakli su se oba golmana Buffon i Musso s nekoliko sjajnih intervencija. Ipak, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Udinese stiže do počasnog pogotka, a strijelac je bio Pussetto.

Milan je odigrao utakmicu bez pogodaka sa Sassuolom i tako pokvario dojam nakon dvije vezane pobjede, dok je Atalanta poražena kod Bologne rezultatom 2:1.

Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 16. kola Serije A ekipu SPAL-a rezultatom 3:1 i tako su nastavili sa serijom dobrih rezultata u posljednje vrijeme zbog čega su se i probili na četvrto mjesto na tabeli.

Roma je u prvom poluvremenu dominirala i najviše zahvaljujući sjajnom gostujućem golmanu Berishi nije mogla do pogotka uprkos nekoliko dobrih prilika. Kazna za promašaje stigla je minut prije odlaska na odmor kada je Petagna iz penala doveo SPAL u vodstvo.

Već u osmoj minuti nastavka Pellegrini je izjednačio na asistenciju Kolarova, a u 66. minuti je dosuđen penal za Romu kojeg je izborio kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko. Siguran s bijele točke za preokret bio je Perotti.

Konačnih 3:1 postavio je Mkhitaryan, iskoristivši dodavanje Florenzija u 83. minuti meča.

Džeko je igrao vrlo dobro do 89. minute, a danas je upisao jubilarni 200. nastup za Romu otkako je u ljeto 2015. godine stigao u Rim iz Manchester Cityja.

Roma je sada na četvrtom mjestu Serije A, dok je SPAL na posljednjoj poziciji.