Lazio šokirao Juventus i nanio mu prvi poraz ove sezone u Seriji A ; PSG sa igračem više nakon preokreta slavio u Montpellieru

nogometni.net 8. prosinca 2019 0

Lazio je večras u jednom od derbija 15. kola talijanske Serije A na svom terenu dočekao ekipu Juventusa. Domaćin je slavio rezultatom 3:1.

Prvu priliku na susretu imali su nogometaši Juventusa. Pokušao je Paulo Dybala, a njegov udarac odlično je obranio golman domaćih. Juventus je do vodstva ipak došao u 25. minuti susreta, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

Mogao je Ronaldo povisiti na 2:0 u 45. minuti susreta, ali nije iskoristio priliku, a onda je Luiz Felipe nakon asistencije Luis Alberta donio izjednačenje domaćim.

Juventus je prvi prijetio u drugom poluvremenu. Pokušao je još jednom Dybala u 66. minuti susreta, ali je njegov udarac odlično obranio Strakosha. Gosti su u 69. minuti ostali sa deset igrača na terenu. Crveni karton dobio je Juan Cuadrado.

Domaćin je u 74. minuti susreta došao do potpunog preokreta. Strijelac je nakon asistencije Alberta bio Milinković-Savić. Domaćin je pet minuta kasnije propustio realizovati jedanaesterac, a neprecizan je bio Immobile. Lazio je konačnih 3:1 postavio u 95. minuti susreta, a strijelac je bio Caicedo.

Nogometaši PSG-a savladali su Montpellier u gostima u 17. kolu francuske Ligue 1 rezultatom 3:1.

Parižani su dominirali od početka susreta, no na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaće ekipe jer je u 41. minuti Paredes postigao autogol.

Parižani su napadali i u drugom poluvremenu, no domaći igrači su se sjajno branili. ipak, kada su u 73. minuti ostali sadeset igrača u polju nakon što je drugi žuti karton dobio Mendes, nije im bilo spasa.

U razmaku od samo jedne minute PSG je preokrenuo rezultat, a strijelci su bili Neymar (75.) i Mbappe (76.). Točku na “i” stavio je Icardi u 81. minuti susreta.