Lulić je ponovo junak Nebeskoplavih: Srušio Juventus i donio Laziju Superkup Italije ; najteži poraz Milana u posljednju 21 godinu ; Real Madrid ponovo kiksao

nogometni.net 23. prosinca 2019 0

Nogometaši Lazija danas su u Superkupu Italije koji se igrao na stadionu Kralj Saud u Rijadu slavili protiv Juventusa rezultatom 3:1, a odlučujući pogodak postigao je Senad Lulić u 73. minuti susreta.

Luliću su po svemu sudeći suđeni važni golovi u dresu ekipe iz Rima. Nakon što je u finalu Kupa Italije 2013. godine postigao pogodak u 71. minuti susreta protiv Rome i postao heroj Lazija, danas je protiv Juventusa u 73. minuti susreta postigao pogodak za 2:1 i ponovo postao junak nebeskoplavog dijela Rima.

Lazio je mnogo bolje otvorio utakmicu i u 16. minuti susreta preko Luisa Alberta došao do vodstva. Odlično je nogometaš Lazija šutirao nakon asistencije Milinković-Savića i uz desnu stativu poslao loptu u mrežu Stare Dame.

Juventus je potom prijetio preko Paula Dybale iz slobodnog udarca u 30. minuti, ali Argentinac nije bio precizan. Lazio je u prilici pet minuta kasnije, ali Joaquin Correa nije precizan. Juventus je izjednačio u 45. minuti utakmice, a strijelac je bio Dybala.

Kapetan Lazija Lulić donio je trofej Superkupa Italije svojoj ekipi u 73. minuti susreta. Nakon jednog centaršuta bio je na pravom mjestu na drugoj stativi i poslao loptu iza leđa Wojciecha Szczesnog.

U posljednjoj minuti utakmice Lazio je dokrajčio protivnika. Ostalo je vremena samo za slobodni udarac ekipe iz Rma, a onda je fantastičan pogodak postigao Cataldi u 94. minuti susreta za konačnih 3:1.

Nogometaši Milana poniženi su na gostovanju u Bergamu. Atalanta je u 17. kolu Serie A slavila s uvjerljivih 5:0 i nanijela Rossonerima najteži poraz ove sezone.

Ne samo da je to bio najteži poraz Rossonera u ovoj sezoni, već i u posljednju 21 godinu.

Prije 21 godinu, tačnije 3. maja 1998. godine Roma je pobijedila Milan sa 5:0, a danas je na stadionu Atleti Azzurri d’Italia Atalanta zailježila pobjedu identičnim rezultatom.

Briljirao je Josip Iličić koji je upisao dva pogotka i jednu asistenciju, a po jedan pogodak postigli su Gomez, Pašalić i Muriel.

Kako su Rossoneri igrali, mogu biti i sreći da su primili samo pet pogodaka, a bit će pravo čudo ako Stefano Pioli uđe u 2020. godinu kao trener Milana.

Nogometaši Real Madrida i Athletica podijelili su bodove na Santiago Bernabeu u okviru 18. kola La Lige odigravši utakmicu bez pogodaka. Madridska ekipa je tako i treću uzastopnu utakmicu okončala remijem.

Od početka su Kraljevi krenuli žestoko pa je Simon već do 20. minute dva puta sjajno intervenirao nakon udaraca Viniciusa i Kroosa.

Ništa bolje ni prošao ni Benzema u 32. minuti, a pred sami odlazak na odmor bh. napadač Kenan Kodro je šokirao domaće navijače i zatresao mrežu Reala. Ipak, Kodro je bio u ofsajdu pa je gol bio poništen.

Iako se očekivao još veći pritiak Reala u nastavku meča, napadi su bili jalovi, a najbliži golu bili su pola sata prije kraja meča kada je Nacho pogodio prečku.

Realovi su u 65. minuti i tražili penal nakon što je Mendy pao poslije duela u šesnaestercu, ali je sudac samo odmahnuo. I do kraja utakmice nije bilo promjena pa je ostalo početnih 0:0.

Kodro je u dresu gostujuće ekipe igrao od prve minute, a zamijenio ga je Villalibre u 73. minuti.

Real je ostao na drugom mjestu La Lige s dva boda manje od lidera Barcelone, dok je Bilbao na sedmoj poziciji.