Majstorija Dybale i nebeski skok Ronalda za tri boda Juventusa u Genovi; El Clasico završen bez pogodaka: Messi podbacio, Real nije iskoristio šanse

nogometni.net 19. prosinca 2019 0

Nogometaši Juventusa večeras su u 17. kolu talijanske Serije A gostovali kod Sampdorije u Genovi, a ekipa iz Torina upisala je trijumf rezultatom 2:1.

Prvu priliku na susretu imali su nogometaši Sampdorije. Igrao se 18. minut kada je Gaston Ramirez šutirao glavom, ali je lopta otišla preko prečke gola Juventusa.

Već u narednom napadu Juventus je došao do vodstva. Aelx Sandro je centrirao, a Paulo Dybala odlično šutirao iz prve matirao nemoćnog Emila Audera.

Sampdorija je do izjednačenja došla u 35. minuti susreta. Na pravom mjestu bio je Gianluca Capari i postigao pogodak za izjednačenje ekipe iz Genove.

Juventus je do nove prednosti došao u 45. minuti susreta. Još jednom je odlično centrirao Sandro, a Cristiano Ronaldo je nakon nebeskog skoka glavom poslao loptu iza leđa Audera.

Sampdorija je nakon deset minuta igre u nastavku susreta prijetila preko Mortena Thorsbyja, ali nogometaš ekipe iz Genove šutirao je samo pored stative gola Juventusa.

Već u narednom napadu glavom je pokušao Blaise Matuidi, ali je ostalo bez promjene rezultata. Ostalo je do kraja susreta 2:1 za goste iz Torina. U redovima Juventusa Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta.

U zaostalom susretu 10. kola španjolske La Lige Barcelona i Real Madrid su u El Clasicu na stadionu Nou Camp podijelili bodove odigravši 0:0.

Dugoočekivani susret koji je zbog protesta odgođen 28. oktobra i prebačen za danas, nije ispunio očekivanja.

Real Madrid je dominirao, no mreže se nisu tresle. Kraljevi su propustili nekoliko šansi, dok se na drugoj strani Lionel Messi skoro nije ni vidio i tek je u nekoliko navrata pokazao zašto je aktuelni osvajač Zlatne lopte.

Stanje na tabeli je nepromijenjeno nakon ovog meča. Obje ekipe imaju isti broj poena (36), a Barca je prva zbog bolje gol-razlike.