Werder poveo kod Bayerna, a onda se domaćin razljutio i do vrha napunio mrežu gostiju , Barcelona na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu igrala 2:2

nogometni.net 14. prosinca 2019 0

U 15. kolu Bundeslige Bayern je u subotu na domaćem terenu ‘razbio’ Werder sa 6:1, iako su gosti poveli u 24. minuti prekrasnim pogotkom reprezentativca Kosova Milota Rashice

Briljirao je Philippe Coutinho sa tri gola (45, 63, 78) i dvije asistencije. Dva pogotka zabio je Robert Lewandowski (45+4, 72), a jedan Thomas Müller (75). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić za Bayern je odigrao drugo poluvrijeme, te je asistirao Coutinhu u 78. minuti za konačnih 6:1. Perišić je još dva puta dobro uposlio Lewandowskog, u 68. i 76. minuti, ali poljski napadač nije bio precizan.

Borussia Dortmund je u gostima dobila Mainz sa 4:0. Borussia je povela u 32. minuti, a strijelac je bio Marco Reus, koji je odlično pogodio sa vrha 16-erca. U drugom poluvremenu Borussija je iz polukontri dokrajčila domaćina pogocima Jadona Sancha (66), Thorgana Hazarda (69) i Nice Schulza (84).

Dan ranije Augsburg je kao gost svladao Hoffenheim sa 4:2. Dvostruki strijelac za goste bio je Max (11, 51-11m), a po jednom su mrežu domaćih tresli Jensen (56) i Iago (85), dok su za domaće uspješni bili Skov (14) i Locadia (80). Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao je čitav susret za Hoffenheim, a stoper Tin Jedvaj za Augsburg.

Španjolski nogometni prvak Barcelona u susretu je 17. kola Primere na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu igrala 2:2 (1:1)

Domaći su poveli iz dubiozno dosuđenog kaznenog udarca kojega je realizirao Oyarzabal (12-11m), a do poluvremena je na 1:1 poravnao Griezmann (38). Početkom nastavka Barcelona je stigla do preokreta preko Suareza (49), a konačnih 2:2 postavio je Isak (62) nakon velike pogreške vratara Barcelone Ter Stegena.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 79. minute.

Vodeća Barcelona sada ima 35 bodova, jedan više od drugog Real Madrida koji u nedjelju gostuje kod Valencije, dok je Real Sociedad četvrti sa 28 bodova, tri manje od treće Seville.

U prvom subotnjem susretu Levante je kao gost svladao Granadu sa 2:1 (0.0). Levante je sada 11. sa 23 boda, a Granada deveta sa 24.