Barcelona posrnula kod zadnjeg Espanyola, ali se vratila na vrh; Luka Modrić zabio u šestoj minuti sudačke nadoknade; Real preživio gostovanje u predgrađu Madrida

nogometni.net 5. siječnja 2020 0

U zadnoj subotnjoj utakmici 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva u gradskom derbiju su Espanyol i Barcelona odigrali 2:2

Barcelona je kod gradskog suparnika stigla tek do boda, ali se i s izjednačenim rezultatom vratila na vrh. Bodovno se poravnala s Realom, ali zbog bolje gol razlike drži prvu poziciju u Primeri.

Domaćini su nagovijestili senzaciju u 19. minuti preko Lopeza. Ipak, u nastavku je uslijedio preokret, u 50. je za goste pogodio prvo Suarez, a devet minuta kasnije i Vidal.

Zatim je De Jong, skupo plaćeno pojačanje Barcelone, u razmaku od devet minuta dobio dva žuta kartona (66, 75) pa je družina s a Camp Noua ostala s igračem manje.

Brojčanu prednost Espanyol je naplatio, u 88. minuti je došao do velikog boda, a strijelac je bio Wu Lei.

Ivan Rakitić je na odmoru ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Arturo Vidal.

U 19. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je slavio na gostovanju u predgrađu Madrida kod Getafea 3:0

Španjolci su opet u akciji nakon kratke stanke za vrijeme blagdana, a ‘kraljevi’ su u novu godinu ušli pobjedom. ‘Kraljevski klub’ je rutinski pronašao način kako da upiše tri boda s kojima je na vrhu ljestvice preskočio Barcelonu koja svoju utakmicu igra u večernjem terminu sa Espanyolom.

Gosti su pomoć dobili i od domaćih nogometaša, jer je prvi pogodak zapravio bio autogol vratara Davida Sorije u 34. minuti koji je skrenuo loptu u vlasitu mrežu poslije udarca Varanea. Vodstvo Reala povećao je branič Raphael Varane u 53., a pobjedu je potvrdio iz blizine naš Modrić u šestoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Valverdea.

Hrvatski kapetan Luka Modrić vrlo dobro je odradio cijelu utakmicu.