BARCELONA SE VRATILA NA VRH ; Apotekari protutnjali Paderbornom , Bayern pobijedio u Berlinu Herthu sa 4:0

nogometni.net 20. siječnja 2020 0

Nogometaši Barcelone vratili su se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva minimalnom 1:0 (0:0) pobjedom protiv Granade na Camp Nou, u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 20. kola Primere. Za uspješan start novog trenera Quiquea Setiena na klupi Barcelone pobrinuo se argentinski nogometni čarobnjak Lionel Messi pogotkom u 76. minuti.

Barcelona je slomila otpor žilave Granade tek kada su gosti iz Andaluzije ostali sa 10-oricom jer je zbog dva žuta kartona u 69. minuti isključen German Sanchez.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 71. minute. Vodeća Barcelona sada ima 43 boda, kao i drugi Real Madrid, dok je Granada 10. sa 27 bodova.

Nogometaši Mallorce s uvjerljivih su 4:1 (3:0) pobijedili Valenciju u prvoj utakmici nedjeljnog programa 20. kola španjolskog prvenstva, a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac i asistent pred domaćim navijačima. Mallorcu je u vodstvo doveo Raillo u 7. minuti. Za 2:0 je u 22. minuti Ante Budimir skrenuo loptu koju je prema golu uputio Rodriguez, da bi hrvatski napadač u 41. minuti sjajno iskoristio dodavanje Seville i sa 15-ak metara pogodio mrežu gostujuće momčadi za 3:0.

Budimir je u dresu Mallorce u 19 utakmica u kojima je nastupio u prvenstvu i Kupu ukupno zabio 8 golova. Svojim igrama itekako je istaknuo kandidaturu za reprezentaciju. Ako tako nastavi zabijati, Dalić će mu morati dati priliku.

Što se tiče ostalih događanja u utakmici, vrijedi spomenuti kako je u 79. minuti Budimir poslao povratnu loptu za Juniora koji je sa 20-ak metara pogodio donji desni kut vrata Valencije. Torres je u 82. minuti uspio samo ublažiti poraz gostiju, koji su od 51. minute igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Danija Pareja.

Bayer iz Leverkusena kao gost svladao Paderborn

U posljednjoj utakmici 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena je kao gost svladao Paderborn s uvjerljivih 4:1 (3:0).

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je Bayer imao prednost od 3:0 zahvaljujući dvama pogocima Vollanda (11, 14) i jednim Baumgartlingera (36). U nastavku je Srbeny (51) smanjio na 3:1, da bi Havertz (75) postavio konačni rezultat. Bayer je sada šesti na ljestvici sa 31 bodom, dok je Paderborn ostao posljednji, 18. sa 12 bodova, tri manje od pretposljednje Fortune iz Duesseldorfa.

Ranije u nedjelju je Bayern pobijedio u Berlinu Herthu sa 4:0 (0-0) i probio se na drugu poziciju, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić imao je gol i asistenciju. Bavarci su do pobjede došli tek u drugom dijelu, u 60. minuti je centaršut Ivana Perišića glavom u gol pretvorio Mueller, a u 73. minuti je Lewandowski iz penala povećao na 2:0. Alcantara je dvije minute kasnije zabio i treći gol za Bayern, a u 84. minuti u strijelce se upisao i Perišić, nakon što mu je Mueller uzvratio asistencijom.

Vodi RB Leipzig s 40 bodova, a Bayern je drugi s četiri boda manje. Hertha je 14. sa 19 bodova.