Liverpool i Klopp gospodari Premiershipa: Pao i United, Ronaldo donio novu pobjedu Juventusu , Inter posustaje, Ante Rebić u 93. minuti pogodio za veliku pobjedu Milana

nogometni.net 20. siječnja 2020 0

U posljednjem susretu 23. kola engleskog Premiershipa nogometaši Liverpoola i Manchester Uniteda odmjerili su snage u najvećem engleskom derbiju. Svoj 21. ovosezonski trijumf u Premiershipu upisali su nogometaši Liverpoola rezultatom 2:0.

Prvu pravu priliku domaćin je pretvorio u pogodak u 14. minuti susreta. Trent Alexander-Arnold je izveo korner, a najviši u šesnaestercu Manchester Uniteda bio je Virgil van Dijk.

Liverpool je 11 minuta kasnije još jednom zatresao mrežu gostujuće ekipe. Nakon gužve u šesnaestercu pogodio je Roberto Firmino, ali je pogodak Brazilca poništen zbog prekršaja koji je napravio Van Dijk nad Davidom De Geom. U 36. minuti susreta opet je poništen pogodak Redsa, ovaj put mrežu je zatresao Georgino Wijnaldum.

U samoj završnici prvog poluvremena moglo je biti 2:0 za domaće, ali je Španac na golu Uniteda nogom fantastično zaustavio udarac Sadija Manea. Na samom početku drugog poluvremena Liverpool je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali domaći nisu bili precizni. Mohamed Salah je propustio veliku priliku. Bio je sam pred De Geom, ali se spetljao i loše šutirao.

Samo minutu kasnije prilike su imali Mane i Jordan Henderson. Senegalac je šutirao preko gola, dok je De Gea uz pomoć stative zaustavio udarac kapitena Liverpoola.

Gosti su mogli izjednačiti u 60. minuti utakmice, ali je Anthony Martial iz dobre situacije šutirao preko prečke gola domaćih. Salah je u 93. minuti susreta ovjerio trijumf Liverpoola. Sjajno ga je uposlio Alisson, a Egipćanin je matirao nemoćnog Španca na golu Uniteda.

Liverpool je tako upisao pobjedu protiv jedine ekipe koja je ove sezone u Premiershipu izbjegla poraz od Redsa. Prvi duel na Old Traffordu završen je rezultatom 1:1.

Liverpool sada ima 64 osvojena boda, 16 više od drugoplasiranog Manchester Cityja i utakmicu manje. United je peti sa 34 osvojena boda.

Nogometaši Juventusa savladali su Parmu u 20. kolu taijanske Serie A u Torinu rezultatom 2:1.

Kao i mnogo puta do sada, junak Stare dame je bio Cristiano Ronaldo koji je postigao oba pogotka i donio svojoj ekip nova tri boda.

Juventus je poveo u 43. minuti. Ronaldo je primio loptu na lijevoj strani, oslobodio se dva čuvara i šutirao, lopta je pogodila jednog od igrača Parme, promijenila smjer i ušla u gol.

U 55. minuti gosti su stigli do izjednačenja. Matteo Scozzarella je izveo korner, a Andreas Cornelius glavom pogađa za 1:1. Samo tri minute kasnije Ronaldo je pogodio za 2:1. Paulo Dybala je sa desne strane ubacio loptu, a Portugalac pogađa iz prve za konačnih 2:1.

Nogometaši Rome zabilježili su pobjedu u 20. kolu talijanske Serie A. Vučica je savladala Genou rezultatom 3:1, a u strijelce se upisao i Edin Džeko.

Roma je povela u Đenovi već u 6. minuti kada je pogodio Cengiz Undera, a u samom finišu poluvremena viđena su još dva pogotka.

Najprije je u 44. minuti Davide Biraschi postigao autogol za 0:2, a semaforu, a na 1:2 je smanjio Goran Pandev samo minutu kasnije. Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti susreta. Edin Džeko, koji je do tog trenutka promašio nekoliko dobrih prilika, se upisao u strijelce.

Golman Mattia Perin je pogriješi i dao loptu u noge Lorenzu Pellegriniju koji sjajno pronalazi Džeku, a naš reprezentativac rutinski šalje loptu u mrežu za 3:1.

Nogometaši Intera gostovali su na stadionu Via del Mare kod Leccea i nisu uspjeli ostvariti trijumf.

U prvih 45 minuta susreta na jugu Italije nije bilo golova. U nastavku, prvi su se radovali gosti. Biraghi je asistirao, a Bastoni zatresao mrežu Gabriela. Domaćin je izjednačio svega pet minuta kasnije, a pogodio je Mancosu nakon asistencije Majera.

Ekipa Milana pobijedila je Udinese u meču 20. kola talijanske Serije A rezultatom 3:2 pogotkom koji je u 93. minuti postigao Ante Rebić.

Udinese je puno bolje otvorio meč i već u 6. minuti gosti stižu do vodstva. Golman Milana Gianluigi Donnarumma loše je procijenio jednu loptu, pogriješio je nakon istrčavanja, a njegovu lošu reakciju iskoristio je Larsen koji pogađa za 0:1.

Do poluvremena je Milan imao dvije prilike, no Ibrahimović i Leao nisu bili precizni pa se na pauzu otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Lasagna je imao veliku priliku za Udinese, no Donnarumma je fantastično reagovao i odbranio njegov udarac, a kazna je stigla odmah na drugoj strani kada asistenciju Contija u pogodak pretvara Rebić.

Nakon toga je Udinese imao još jednu veliku priliku, no Donnarumma je bio sjajan na golu Milana, a onda u 71. minuti Theo Hernandez petim golom u sezoni donosi veliko slavlje navijačima na San Siru i kruniše preokret Rossonera.

Milan je nakon toga u potpunosti imao kontrolu nad igrom, Ibrahimović je propustio dvije dobre prilike, a onda u 85. minuti stiže kazna na drugoj strani kada Lasagna glavom pogađa za 2:2. Dobru priliku za Milan imao je Rade Krunić koji je u igru ušao u 77. minuti, ali asistenciju Ibrahimovića u finišu meča nije uspio pretvoriti u pogodak.

Kada su svi očekivali kraj, Rebić u posljednjoj minuti meča postiže drugi pogodak i donosi veliku pobjedu Rossonerima koja će im puno značiti u borbi za jednu od prve četiri pozicije.