Lukaku i Martinez odveli Inter do velike pobjede u gostima kod Napolija , hat-trick Ronalda u pobjedi Juventusa, kiks Milana zasjenio povratak Ibrahimovića

nogometni.net 7. siječnja 2020 0

Nogometaši Intera pobijedili su na San Paolu u okviru 18. kola Serie A ekipu Napolija rezultatom 3:1 i tako se ponovo vratili na lidersku poziciju talijanskog prvenstva.

Derbi u Napulju je žestoko krenuo budući da su obje ekipe u prve tri minute propustile dvije dobre šanse preko Milika i Lukakua. Domaći su potom još dva puta loše reagirali u napadu, a kazna je stigla u 14. minuti.

Lukaku je postigao prekrasan pogodak. Ukrao je loptu Napolitancima na centru, istrčao cijelu polovinu terena i onda matirao Mereta za veliko vodstvo.

Igra se potom malo primirila, a onda je Lukaku udvostručio vodstvo u 33. minuti. Belgijanac je šutirao s ruba šesnaesterca, a loptu je kroz ruke propustio mladi Meret pa je ona završila u mreži.

Uzvratio je Napoli pa je Handanovič odlično intervenirao nakon šuta Insignea, ali u 39. minuti mu nije bilo spasa kada je Milik samo postavio nogu i smanjio rezultat. Ujedno je 1:2 bio rezultat prvog poluvremena.

Iako je Napoli prvi zaprijetio u nastavku preko Insignea, Inter je došao do novog gola. Ovaj put je Martinez postigao pogodak za velikih 3:1 i slavlje Intera.

Napoli je do kraja meča najbliži golu bio u 75. minuti kada je nakon udarca Insignea iz slobodnog udarca prečka spasila Inter. Ostalo je konačnih 1:3. Inter je tako uspješno prošao ovo neugodno gostovanje jer za prvenstvenu pobjedu na San Paolu podno Vezuva Nerazzurri nisu znali još od oktobra 1997. godine.

Inače, Inter je sa 14. pobjedom u sezoni prvi na tabeli Serije A s istim brojem bodova kao i Juventus. Napoli je tek na osmoj poziciji.

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianzu u okviru 18. kola Serije A ekipu Cagliarija rezultatom 4:0 i tako došli do trećeg uzastopnog trijumfa u ligi.

Stara dama je svog današnjeg protivnika slomila tek u drugom poluvremenu, iako je u prvom dijelu imala veliki broj prilika.

Heroj pobjede prvaka Italije bio je Cristiano Ronaldo, koji je danas ostvario hat-trick. Prvo je doveo Juventus u vodstvo odmah na otvaranju drugog poluvremena, potom je pogodio iz penala, a onda je postavio konačnih 4:0. Preostali pogodak bio je djelo Higuaina.

Milan je ponovo razočarao svoje navijače budući da je na San Siru odigrao utakmicu bez pogodaka protiv Sampdorije. Rossoneri su dominirali cijelim tokom utakmice, imali veliki broj prilika, ali je odbrana Sampdorije na čelu s fenomenalnim golmanom Auderom izdržala sve nalete domaćih.

Inače, utakmicu je obilježio povratak Zlatana Ibrahimovića, koji je u drugom poluvremenu dobio priliku za igru. Vrijedi istaći da je svih 90 minuta za Milan odigrao bh. reprezentativac Rade Krunić. Milan će sa četvrtim remijem sezone ostati na 12. mjestu Serije A, dok je Sampdoria na 16. poziciji.

U preostaloj utakmici Serije A koje su počele u 15:00 sati, uvjerljivu pobjedu ostvarila je Atalanta protiv Parme (5:0). Iličić je postigao dva pogotka, dok su se u strijelce upisali još Gomez, Freuler i Gosens.

Ekipa Rome razočarala je svoje navijače porazom od Torina u meču 18. kola talijanske Serije A na Olimpicu rezultatom 2:0.

Roma se nakon niza dobrih rezultata u domaćem prvenstvu vratila među četiri najbolje ekipe u Italiji i kada su navijači očekivali pobjedu protiv Torina i ostanak u borbi za sami vrh, desio se treći poraz ove sezone i gradski rival Lazio s utakmicom manje im sada bježi četiri boda.

No, krenimo redom. Zaniolo je imao prvu šansu na utakmici kada je dobro šutirao, no Sirigu brani njegov pokušaj, da bi na drugoj strani Belotti zaprijetio, no također neuspješno. Pellegrini je u 39. minuti propustio drugu dobru priliku za Romu, a kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, Belotti silovitim udarcem lijevom nogom matira Pau Lopeza i pogađa za 0:1.

Roma je u drugom poluvremenu svim silama pokušavala doći do prilike i pogotka za poravnanje, ali Džeko i društvo nisu bili raspoloženi i ubitačni pred protivničkim golom i kako je vrijeme odmicalo, tako su domaći igrači i navijači bili sve više nervozni.