Napoli srušio očajni Juventus , Rimski derbi bez pobjednika: Džeko strijelac, golman Rome “poklonio” bod Laziju , Inter je ostao bez pobjede

nogometni.net 27. siječnja 2020 0

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 21. kola Serije A ekipu Juventusa rezultatom 2:1, a meč je obilježila i povreda bh. reprezentativca Miralema Pjanića.

Naš veznjak je dobio udarac od Diega Demmea i od tada se kretao s poteškoćama sve do 50. minute kada je bilo jasno da ne može nastaviti utakmicu. Umjesto njega je ušao Rabiot, a nakon detaljnijih pretraga poslije utakmice znat će se i stepen Pjanićeve povrede.

Ova utakmica bila je prekretnica za Napoli koji je u derbi ušao s tri uzastopna poraza, dok je Stara dama prekinula niz od pet zaredom ostvarenih trijumfa.

Obje ekipe u prvom poluvremenu nisu oduševile, a pogotovo se to odnosi na goste koji nisu uputili niti jedan šut u okvir Napolijevog gola. Najbolju priliku za domaće propustio je Rui, čiji je šut prozujao iznad prečke.

Juventusova igra nije bila bolja ni u nastavku meča, pogotovo nakon Pjanićevog izlaska iz igre, a Napoli je u vodstvo došao u 63. minuti kada je Zielinski odbijenu loptu poslao u mrežu. Igra se potom primirila sve do posljednje četiri minute kada je Insigne udvostručio prednost Napolija, a potom je Ronaldo postavio konačnih 2:1

Juventus je i dalje prvi na tabeli Serije A s tri boda više od drugoplasiranog Intera, dok je Napoli skočio na 10. mjesto.

Rimski derbi između Rome i Lazija u meču 21. kola talijanske Serije A završen je bez pobjednika (1:1).

Nakon nešto opreznijeg početka utakmice, Roma je iz prve prilike stiže u vodstvo. Igrala se 26. minuta kada je asistenciju Bryana Cristantea u pogodak pretvorio Edin Džeko koji je majstorski skočio na nekih 10-ak metara od gola Lazija i tako iskoristio loše istrčavanje protvničkog golmana i loptu poslao u mrežu.

Džeki je ovo bio deveti gol ove sezone, a samo osam minuta nakon toga, Roma je nakon velike greške golmana Lopeza primila pogodak. Naime, nakon jednog centaršuta iz kornera golman Vučice je loše izbio loptu i umjesto u novi korner, spustio je direktno na nogu Acerbiju kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara pogodi za 1:1.

U prvom poluvremenu nije više bilo prilika, a Roma je u nastavku bila puno bolji tim od Lazija. Najbolje prilike propustio je Džeko u 70. i 80. minuti, a oba puta mu je golman Lazija Strakosha sjajno odbranio udarce. Također, Džeko je imao i dobar pokušaj u 88. minuti, no njegov udarac glavom išao je po sredini gola.

Na kraju utakmice je i Lazio mogao doći do pobjede, ali je Sergej Milinković-Savić šutirao pored gola, a na kraju je meč završen bez pobjednika.

Reprezentativac Belgije Radja Nainggolan postigao je lijep pogodak za poravnanje protiv Intera u meču 21. kola italijanske Serije A kojim je na najbolji mogući način pokazao čelnicima ovog kluba da su pogriješili što ga nisu ostavili u klubu.

Inter je u 29. minuti stigao u vodstvo nakon pogotka koji je postigao Lautaro Martinez, a zanimljivo, asistirao mu je Ashley Young koji je nedavno stigao iz Manchester Uniteda i kojem je ovo bio debi u novom klubu.

Ekipa Antonija Contea čuvala je stečenu prednost sve do 78. minute, a onda Nainggolan preciznim udarcem s nekih 30 metara pogađa za 1:1 i donosi svom timu poravnanje. Podsjećamo, Inter je prije početka ove sezone posudio Nainggolana Cagliariju zbog, kako je navedeno, njegovog lošeg ponašanja van terena.

Nainggolan je tokom karijere više puta isticao da uživa u svom privatnom životu koliko god je to moguće, ali da je siguran kako to ne utječe na njegove treninge i igre u utakmicama, što uprava Intera nije prihvatila i bez saglasnosti trenera Contea poslali su ga na posudbu.

Na kraju, Inter je ostao bez pobjede jer je susret završen rezultatom 1:1.