Nastavljen nevjerovatni niz Liverpoola, Manchester United i Chelsea ostvarili sigurne pobjede, Aubameyang strijelac i isključen u novom kiksu Arsenala

nogometni.net 11. siječnja 2020 0

Nogometaši Liverpoola pobijedili su u Londonu u okviru 22. kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 1:0 te su tako stigli do 12. uzastopnog trijumfa u engleskom prvenstvu.

Redsi su krenuli žestoko od samog početka, a nakon što je u 3. minuti iz dobre situacije blokiran udarac Firmina, lopta je pogodila stativu nakon šuta Oxlade-Chamberlaina.

Ubrzo je uzvratio i Lucas s druge strane, a onda se igra primili do 23. minute kada je Gazzaniga sa sjajnom obranom zaustavio udarac Van Dijka.

Nastavio je Liverpool s napadima. Mane je propustio dobru priliku u 36. minuti, ali ga je već u narednom napadu ispravio Firmino, koji dovodi Redse u vodstvo nakon asistencije Salaha. Sudija Atkinson je provjeravao gol koristeći VAR tehnologiju zbog navodnog igranja rukom, ali je ipak pogodak na kraju priznat. Ujedno je 0:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Tottenham je u nastavku krenuo dosta ofanzivnije. Lucas je iz dobre situacije pucao pored gola odmah nakon što se krenulo sa centra, a golman je fantastično obranio udarac Auriera u 57. minuti.

I na drugoj strani Gazzaniga je bio na nivou spriječivši gol nakon udarca Manea, dok je Son bio neprecizan u 74. minuti. U samoj završnici vrijedi izdvojiti po još jednu šansu s obje strane, ali su neprecizni bili Lo Celso i Origi. Ostalo je 0:1.

Liverpool je i dalje lider na tabeli Premiershipa te ima čak 16 bodova više od drugoplasiranog Leicestera, koji ima i utakmicu više. Tottenham je na osmoj poziciji.

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u okviru 22. kola Premiershipa ekipu Norwicha rezultatom 4:0 i tako se donekle iskupili za poraz od Arsenala u prošlom kolu.

Crveni vragovi su u vodstvo stigli u 27. minuti kada je Rashford iskoristio dodavanje Mate i donio vodstvo Unitedu. Ipak, Norwich je do odlaska na odmor imao dvije dobre prilike da čak preokrene rezultat. U šansama su bili Cantwell i Idah, ali je De Gea bio nesavladiv. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Samo devet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Unitedu da riješi pitanje pobjednika današnjeg meča. Prvo je sjajni Rashford udvostručio prednost golom iz penala, a Mata je isporučio još jednu asistenciju, ovaj put za Martiala, za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Greenwood u 76. minuti utakmice.

Bh. reprezentativac Mario Vrančić je zaigrao u startnoj postavi za poraženu ekipu, a teren je napustio u 65. minuti meča.

Chelsea je ostvario sigurnu pobjedu protiv Burnleya rezultatom 3:0, dok je Everton s minimalnih 1:0 savladao Brighton.

Southampton je nakon velikog preokreta pobijedio Leicester u gostima rezultatom 2:1, dok su Wolverhampton i Newcastle podijelili bodova (1:1).

Nogometaši Crystal Palacea i Arsenala podijelili su bodove na Selhurst Parku u okviru 22. kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Odlično je susret počeo za Topnike budući da je Aubameyang iskoristio odlično proigravanje Lacazettea i doveo goste u vodstvo već u 12. minuti meča.

Ipak, do odlaska na odmor ljubitelji nogometa nisu mogli uživati u dobrom nogometu budući da pravih prilika za gol gotova da nije ni bilo.

Već u devetoj minuti nastavka Crystal Palace je izjednačio. Ayew je primio loptu u šesnaestercu i pucao po golu. Lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer, tako da Leno to nije mogao odbraniti.

Veliki hendikep za Arsenal dogodio se u 67. minuti kada je isključen Aubameyang zbog preoštrog starta na protivnika. Sudija Tierney je situaciju pregledao VAR snimku i donio odluku da je start bio za isključenja.

Igralo se potom mirno do 79. minute, a onda je viđeno nekoliko odličnih prilika. Prvo je šansu propustio Tomkins, a s druge strane neprecizan je bio Lacazette, dok je Pepe pogodio stativu pa je ostalo 1:1.