Chelsea u londonskom derbiju savladao Tottenham , Manchester City minimalno pobijedio Leicester ; Juve pobijedio SPAL

nogometni.net 22. veljače 2020 0

Nogometaši Chelseaja savladali su Tottenham u 27. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 2:0.

U londonskom derbiju na Stamford Bridgeu domaća ekipa nije imala problema protiv oslabljenih Spursa.

Već u 15. minuti Plavci su stigli u vodstvo. Najprije je Lloris obranio šut Girouda, lopta se odbila do Barkleyja koji pogađa stativu, a Giroud je potom iz drugog pokušaja bio siguran i iz voleja zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Na 2:0 domaći igrači su povisili na samom otvaranju drugog poluvremena. Barkley je asistirao Alonsu koji sa ruba kaznenog prostora šutira i precizno pogađa za 2:0.

Konačnih 2:1 postavio je nesretni Rüdiger autogolom u 89. minuti susreta. Ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda Chelseaja nad Tottenhamom u svim takmičenjima.

Ekipa Manchester Cityja slavila je u derbiju 27. kola engleskog Premiershipa protiv Leicestera u gostima rezultatom 1:0.

Lisice su nešto bolje otvorile meč i Vardy je u osmoj minuti propustio dobru priliku da dovede svoj tim u vodstvo, a samo minutu nakon toga Mahrez je imao šansu na drugoj strani, no također nije bio precizan.

Gundogan je u 17. minuti opet prijetio golu Leicestera, da bi narednu šansu imao Maddison u 37. minuti kada je Ederson obranio njegov pokušaj. Na kraju, prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka.

U nastavku je Manchester City imao priliku da s bijele točke postigne pogodak za vodstvo, no Schmeichel je odbranio udarac Aguera, a pobjednik susreta odlučen je u 80. minuti kada rezervista Gabriel Jesus koristi asistenciju Mahreza i pogađa za 1:0, što će se na kraju ispostaviti kao konačni rezultat.

Cristiano Ronaldo je na najljepši mogući način okrunio 1000ti nastup u karijeri.

Portugalac je postigao vodeći pogodak za Juventus na gostovanju kod SPAL-a u Ferrari u 39. minuti susreta.

Nakon brzog kontranapada Juan Cuadrado je uposlio Ronalda koji neometan sa desetak metara rutinski matira Etrita Berishu za 1:0.

Ronaldo je na ovaj način stigao do 725. pogotka u 1.000 nastupa u karijeri. Sjajni Portugalac je odigrao 835 utakmica u klupskom i 164 u reprezentativnom nogometu.

Aaron Ramsey je u 60. minuti povisio na 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Andrea Petagna iz penala u 69. minuti susreta.

Juventus je na ovaj način u 25. kolu talijanske Serie A stigao do 19. pobjede i povećao je prednost nad Laziom na četiri boda.