Lazio u velikom derbiju ‘okrenuo’ i pobijedio Inter, za Juventusom zaostaju samo bod; blamaža Real Madrida; ‘kraljevi’ su u najjačem sastavu na svom terenu remizirali s Celtom

nogometni.net 17. veljače 2020 0

U velikom derbiju 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je na svom Olimpicu svladao milanski Inter 2:1

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Lazio je na samom početku zaprijetio preko Sergeja Milinković-Savića, ali njegova lopta pogađa prečku. Sve do kraja prvog dijela nije bilo izraženijih prilika, a onda gosti dolaze do vodstva. Nakon jednog odbijanca u šesnaestercu Lazija najbolje se snašao Ashley Young i zabio za vodstvo Intera 0:1.

U nastavku derbija kao da je neki drugi Lazio izašao na teren. ‘Biancocelesti’ su već u 50. minuti došli do izjednačenja nakon što je Ciro Immobile zabio iz penala.

Lazio je nakon gola nastavio s pritiskom kojeg je okrunio novim golom u 69. minuti i to preko Milinković-Savića koji je matirao Padellija za potpuni preokret i vodstvo 2:1.

Do kraja susreta Lautaro Martinez je zabio za Inter, ali njegov je gol poništen zbog zaleđa.

Lazio je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto s 56 bodova, dva više od trećeg Intera, a jednim manje od vodećeg Juventusa koji je ranije u nedjelju svladao Bresciju 2:0.

Nogometaši Juventusa vratili su se na vrh ljestvice talijanskog nogometnog prvenstva domaćom pobjedom 2:0 protiv Brescije u susretu 24. kola Serie A

Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 37. minuti kada je Aye prekršajem na rubu svog kaznenog prostora zaustavio Betancura i za to dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a Dybala je potom iz slobodnog udarca doveo Juventus u vodstvo. U nastavku utakmice Cuadrado je u 75. minuti pogodio za konačnih 2:0.

U ranije odigranoj utakmici nogometaši Napolija minimalnom su 1:0 pobjedom na gostovanju kod Cagliarija u susretu 24. kola preskočili svog nedjeljnog suparnika na ljestvici Serie A.

Jedini gol na utakmici postigao je Dries Mertens u 65. minuti.

Ranije u nedjelju je Verona koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić igrala 0:0 na gostovanju kod Udinesea te je sada šesta s 35 bodova, koliko ima i sedma Parma, dok je Udinese 15. s 26 bodova. Verona se preporodila otkako je Jurić sjeo na klupu i sada je u prilici boriti se za mjesta koja vode u Europsku ligu.

Nogometaši Reala iz Madrida u posljednjoj su utakmici nedjeljnog programa 24. kola španjolskog prvenstva na svom Santiago Bernabeu odigrali 2:2 protiv Celte Vigo

Zinedine Zidane za ovu je utakmicu na raspolaganju imao praktički sve svoje najveće zvijezde, a na kraju je njegova momčad na Santiago Bernabeu samo remizirala protiv slabašne Celte koja se nalazi u zoni ispadanja…

Luka Modrić je utakmicu započeo na klupi za pričuve, a na terenu su u veznome redu ‘kraljeva’ bili Kroos, Casemiro i 21-godišnji Urugvajac Valverde, a napadački trojac činili su Bale, Benzema i Hazard.

Da ovo neće biti dobra noć za ‘kraljeve’ dalo se naslutiti već na samom početku utakmice meča. Gosti su stigli do vodstva nakon samo sedam minuta igre, zabio je Smolov, a začetnik te akcije bio je hrvatski veznjak Filip Bradarić. To je bio i rezultat prvog dijela susreta.

U nastavku utakmice Real ipak nekako dolazi do preokreta. Prvo je u 52. minuti Toni Kroos pogodio za 1:1, da bi u 65. minuti kapetan Sergio Ramos zabio za 2:1 iz penala.

Kada su svi na stadionu mislili kako je Real uspio ‘slomiti’ Celtu, gosti su šokirali ‘kraljeve’. Bilo je to u 85. minuti, a strijelac je ovog puta bio Santi Mina koji je samo dvije minute ranije ušao u igru umjesto našeg Bradarića.

Zidane je Modrića ubacio u igru u 81. minuti umjesto Kroosa.

Real sada ima samo bod više od Barcelone koja mu je i ove godine najveći konkurent za naslov prvaka,. S druge strane, Celta se barem malo udaljila iz opasne zone, ima 21 bod, isto kao i Mallorca, no ima bolju gol razliku. Tako je Mallorca ‘ispod crte’, a Celta drži 17. mjesto koje jamči ostanak u ligi…