LIVERPOOL NAPUNIO MREŽU SOUTHAMPTONA, CHELSEA I LEICESTER REMIZIRALI NA KING POWER STADIONU ; REAL GOLOM BENZEME SRUŠIO GRADSKE RIVALE

nogometni.net 1. veljače 2020 0

Nogometaši Liverpoola nastavili su svoj juriš ka prvom naslovu engleskog prvaka nakon 30 godina 4:0 domaćom pobjedom protiv Southamptona u susretu 25. kola Premier lige.

Liverpool je otpor gostiju slomio u nastavku, a u strijelce su se upisali Oxlade-Chamberlain (47′), Henderson (60′) i Salah (72′, 90′).

Dejan Lovren ostao je na klupi Liverpoola koji sada ima 73 boda, čak 22 više od drugog Manchester Cityja koji u nedjelju gostuje kod Tottenham Hotspura, dok je Southampton 11. sa 31 bodom.

U prvom dvoboju 25. kola Leicester i Chelsea igrali su 2:2 . Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Chelsea je poveo u 46. minuti pogotkom Ruedigera. Leicester preokretom došao do prednosti pogocima Barnesa u 54. i Chilwella u 64. minuti. Ruediger je postigao i drugi pogodak za Chelsea te u 71. minuti postavio konačnih 2:2.

Mateo Kovačić je do 74. minute bio na klupi za pričuve Chelseaja, a dvije minute nakon ulaska u igru zaradio je žuti karton.

Leicester je treći sa 49 bodova, osam više od četvrtog Chelseaja.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Wolverhampton Wanderers su igrali 0:0.

Nakon ovog remija ova dva sastava ostala su bodovno poravnata na 35 bodova, jednim manje od petog Sheffield Uniteda, a jednim više od osmog Tottenham Hotspura.

Real Madrid upisao je jako važnu pobjedu u gradskom derbiju protiv Atletico Madrida na svom Santiago Bernabeu. Junak Kraljevskog kluba bio je Karim Benzema koji je zabio pobjednički gol u 56. minuti na asistenciju Mendyja.

Zidane je započeo susret bez krila s petoricom veznjaka. Modrić je tako igrao naprijed bliže napadaču kako bi mogao sudjelovati u presingu. Šime Vrsaljko u pogonu je nakon godinu dana izbivanja s terena, a ovo mu je druga utakmica otkad se oporavio od teške ozljede.

Diego Simeone odlučio ga je uvrstiti u prvi sastav, baš kao i u prošlom kolu, kad je odigrao 87 minuta na desnom boku. Simeoneu je veliki deficit bio izostanak Joaoa Felixa koji se oporavlja od ozljede, a ne pomažu mu ni izostanci Ariasa, Diega Coste, Kokea i Gimeneza.

U prvom dijelu imao je Atletico bolje šanse, a posebno može žaliti Correa za onom iz 42. minute kad je zapucao zicer u trenutku kad se našao oči u oči s vratarom Reala.

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 56. minuti kad je Benzema u mrežu zakucao sjajno dodavanje Mendyja s lijevog boka za pobjedu. Inače, Zidane je na početku prvog dijela prilagodio igru time što je ipak uveo krilne igrače Lucasa Vazqueza i Vinuciusa Juniora, a Modrić se vratio na svoju prirodnu poziciju.

Treba napomenuti i sjajnu gestu publike koja je na početku utakmice posvetila minutu šutnje Kobeju Bryantu.

Real je ovom pobjedom ostao na vrhu La Lige, sa šest bodova i utakmicom više od Barcelone, dok je Atletico peti s 36 bodova, jednako kao i Getafe.