Liverpool se silno namučio, ali je na kraju pobijedio fenjeraša ; FANTASTIČNA ASISTENCIJA OLMA U VISOKOJ POBJEDU LEIPZIGA

nogometni.net 16. veljače 2020 0

Nogometaši Liverpoola nastavili su pobjednički niz u Premier ligi, iako su se morali dosta namučiti u 26. kolu protiv posljednjeplasiranog Norwicha. Na kraju pobjedu “redsima” donio je Sadio Mane u 78. minuti.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ostao je na klupi Liverpoola, koji je došao do 17. uzastopne prvenstvene pobjede. Jedini koji su ove sezone uspjeli remizirati sa Liverpoolom u Premier ligi bili su nogometaši Manchester Uniteda, koji su prije skoro četiri mjeseca u 9. kolu na Old Traffordu odigrali 1-1.

Prethodno je u subotu Southampton na domaćem terenu izgubio od Burnleyja sa 1-2. Strijelac za domaćine bio je Danny Ings (18), a pogotke za Burnley postigli su Ashley Westwood (2) i Matej Vydra (60).

U 22. kolu Bundeslige Leipzig je dobio Werder sa 3-0 i vratio se privremeno na prvo mjesto. Donedavni igrač Dinama Dani Olmo za Leipzig je igrao do 69. minute i bio je asistent za drugi pogodak. U 39. minuti Olmo je ubacio iz kornera, a Patrik Schick je glavom zatresao mrežu.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić asistirao je i zabio u porazu Hoffenheima protiv Wolfsburga 3:2 u 22. kolu Bundeslige, dok je u protivničkoj momčadi Josip Brekalo upisao asistenciju.

Junak utakmice bio je Wout Weghorst koji je upisao hat-trick, a golijadu je otvorio u 18. minuti golom iz penala. Hoffenheim je u 45. minuti nakon sjajnog prodora Kramarića po desnoj strani i asistencije na Baumgartnera izjednačio, a u nastavku utakmice Weghorst je već u 52. minuti vratio Wolfsburg u vodstvo, opet iz penala.

Zatim je osam minuta kasnije Hoffenheim dobio penal i Kramarić ga je realizirao udarcem u donji lijevi kut. To mu je bio sedmi gol ove sezone i treća asistencija.

U 69. minuti ušao je Josip Brekalo i dvije minute kasnije asistirao je Weghorstu za pobjedu. Nakon kornera Hoffenheima sjevnula je kontra i Brekalo ju je iznio te je dao za Arnolda koji na koncu Weghorstu servira za treći i pobjednički gol.

Dan ranije nogometaši Borussije iz Dortmunda na svom terenu svladali su Eintracht iz Frankfurta s uvjerljivih 4-0, a ponovno se u strijelce upisao 19-godišnji norveški napadač Erling Haaland, i to mu je deveti gol u šest utakmica za Borussiju. Pogotke za “žuto-crne” postigli su Piszczek (33), Sancho (49), Haaland (54) i Guerreiro (74).