PSG gubio 3:0, a onda spektakularno preokrenuo, ali ipak ostao bez pobjede ; Barcelona pobijedila odlični Getafe

nogometni.net 16. veljače 2020 0

Ekipa PSG-a odigrala je spektakularnu utakmicu protiv Amiensa u meču 25. kola francuske Ligue 1, a nakon što su gubili rezultatom 3:0 ovaj tim je uspio izbjeći poraz i na kraju su ispustili pobjedu.

Amiens je fenomenalno otvorio susret i već u petoj minuti nakon gola Guirassyja stiže u vodstvo od 1:0, da bi u 29. minuti golom Kakute uduplali svoju prednost i na velike muke stavili goste iz Pariza.

Tu nije bio kraj mukama Parižana jer je Diabate u 40. minuti postigao gol za 3:0, a bruku PSG-a u prvom poluvremenu malo je ublažio Herrera koji u 45. minuti pogađa za 3:1.

Ipak, u drugom poluvremenu kao da je potpuno drugi tim PSG-a izašao na teren, a u razmaku od 60. do 65. minute s dva brza pogotka Kouassija stigli su do poravnanja od 3:3.

PSG je golom Icardija u 74. minuti stigao do velikog preokreta i vodstva od 4:3, a konačnih 4:4 postavio je Guirassy u 92. minuti.

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u okviru 24. kola La Lige ekipu Getafea rezultatom 2:1 i tako su stigli do trećeg uzastopnog trijumfa u prvenstvu.

Katalonci su poveli u 33. minuti. Lionel Messi je primio loptu i čudesno bez gledanja gurnuo u prostor za Antoinea Griezmanna, koji je potom mirno poentirao za 1:0.

Samo šest minuta kasnije Barcelona je udvostručila prednost. Ovaj put strijelac je bio Segi Roberto na asistenciju Juniora Firpa. Tako je Barca imala sigurno vodstvo nakon prvih 45 minuta.

U nastavku utakmice Getafe je bio daleko opasniji, a do pogotka su došli u 66. minuti. Gol je postigao Angel Rodriguez, igrač koje Barcelona želi kupiti od Getafea za 10 miliona eura. Iako su gosti još nekoliko puta zaprijetili, rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Barcelona se izjednačila na prvom mjestu La Lige s Realom, koji ima utakmicu manje, dok je Getafe na trećem mjestu.