Sjajni Dani Olmo ušao s klupe i postigao prvi pogodak za Leipzig , Borussia Dortmund ispala iz Kupa Njemačke ; Liverpoolovi dječaci prošli u osminu finala FA cupa

nogometni.net 5. veljače 2020 0

Španjolski nogometaš Dani Olmo postigao je prvijenac u dresu Red Bull Leipziga u porazu njegovog tima od Eintrachta iz Frankfurta u meču osmine finala Kupa Njemačke rezultatom 3:1.

Eintracht je u prvom poluvremenu stigao u vodstvo nakon što je Andre Silva pogodio za 1:0, a drugi gol za ovaj tim postigao je srbijanski igrač Filip Kostić u 51. minuti.

Ipak, Leipzig se vratio u meč u 69. minuti kada je Olmo iskoristio asistenciju Angelina s lijeve strane i preciznim udarcem pogodio za 2:1, ali njegov tim do kraja utakmice nije uspio napraviti ništa više i završili su nastup u ovom takmičenju.

Olmo je na poluvremenu ušao u igru i odmah pokazao da će biti veliko pojačanje za Leipzig u nastavku sezone, ali za 45 minuta nije uspio uraditi ništa više od postizanja utješnog pogotka. Na kraju je Eintracht preko Kostića postigao još jedan pogodak i upisao pobjedu rezultatom 3:1.

U drugom meču koji se igrao u terminu od 18:30 sati Fortuna Dusseldorf je kao gost pobijedila Kaiserslautern sa 5:2.

Ekipa Borussije Dortmund porazom od Werder Bremena rezultatom 3:2 ispala je iz Kupa Njemačke.

Werder je puno bolje otvorio meč i u 16. minuti golom Selkea stižu u vodstvo, a 14 minuta nakon toga, Bittencourt postiže drugi gol za svoj tim i donosi veliku prednost Werderu.

S obzirom na to da nije počeo meč, sjajni Norvežanin Erling Haaland ušao je u igru početkom drugog poluvremena, a već u 67. minuti upisao se u listu strijelaca nakon udarca Brandta. Za sada je ovaj pogodak pripisan Haalandu, a postoji mogućnost da naknadno strijelac bude Brandt jer je Norvežanin loptu možda dirao nakon što je ona ušla u mrežu.

Samo tri minute nakon što je Borussija smanjila na 2:1, Rašica kažnjava lošu reakciju obrane gostujućeg tima i postiže treći gol za Werder, a jedino što je Borussija uspjela napraviti do kraja je utješni pogodak Reyne u 78. minuti, čime je ovaj igrač postao najmlađi u povijesti Kupa Njemačke koji je postigao pogodak.

U drugom meču između Schalkea i Herthe igrali su se produžeci, a na kraju je slavio domaći tim rezultatom 3:2.

Liverpoolov rezervni tim plasirao se u osminu finala engleskog FA cupa nakon pobjede protiv Shrewsburyja na svom terenu rezultatom 1:0.

Prva ekipa Liverpoola trenutno se nalazi na zimskom odmoru i Klopp je u ovom meču priliku odlučio dati U-23 timu kojeg je s klupe predvodio Neil Critchley, a da je Anfield zaista čarobno mjesto i tvrđava u kojoj je jako teško upisati pobjedu, dokaz je i ovaj meč i pobjeda Liverpoolovih dječaka.

Ključni trenutak meča desio se u 75. minuti kada je gostujući igrač Williams postigao autogol za veliko slavlje navijača Liverpoola koji su ispunili Anfield do posljednjeg mjesta.

Do kraja meča nije bilo pogodaka, pa će tako Liverpool igrati u osmini finala FA cupa, iako Jurgen Klopp možda nije očekivao da će njegovi rezervni igrači doći do pobjede, a bit će zanimljivo vidjeti da li će ovi momci opet dobiti priliku za igru.