Liverpool preokretom savladao Bournemouth , Arsenal u seriji pobjeda, Tottenhamu samo bod u Burnleyu

nogometni.net 8. ožujka 2020 0

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Anfieldu u okviru 29. kola Premiershipa ekipu Bournemoutha rezultatom 2:1 te su tako ispisali nove stranice povijesti.

Naime, izabranici Jurgena Kloppa nakon 29 kola prvenstva imaju 82 boda, što je najveći broj koji je neki klub osvojio u elitnom klupskom nogometu nakon toliko rundi.

Sve zanimljivo na današnjoj utakmici dogodilo se u prvom poluvremenu, a sve je krenulo vodećim golom Wilsona koji je šokirao 53.000 domaćih navijača.

Ipak, aktuelni prvak Evrope se uspio vratiti i do poluvremena preokrenuti rezultat. Prvo je Salah u 25. minuti izjednačio, a onda je Mane osam minuta kasnije postigao gol za 2:1.

I u nastavku je Liverpool apsolutno dominirao i stvorio veliki broj prilika, ali se rezultat meča nije mijenjao.

Liverpool je prvi na tabeli Premiershipa s 25 bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja, koji ima dvije utakmice manje. Bournemouth je u opasnoj zoni na 18. poziciji.

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Emiratesu u okviru 29. kola Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 1:0 te tako upisali treći uzastopni prvenstveni trijumf.

Topnici su u prvom poluvremenu apsolutno dominirali sa čak 78 posto posjeda lopte i imali su opasnije napade, ali je i West Ham mogao u nekoliko navrata doći u vodstvo.

Gol odluke pao je u 78. minuti kada je Ozil glavom spustio loptu Lacazetteu, a ovaj je rutinski pospremio u mrežu za vodstvo Arsenala. Do kraja meča nije bilo promjena pa je Arsenal upisao novu pobjedu.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije igrao za Arsenal zbog povrede ramena. Topnici su na devetom mjestu Premiershipa, dok je West Ham na 16. poziciji.

Sheffield United je na Bramall Laneu pobijedio Norwich rezultatom 1:0, a strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Sharp u 36. minuti meča. Bh. reprezentativac Mario Vrančić u igru za poraženi tim je ušao u 66. minuti.

Nogometaši Burnleya i Tottenhama podijelili su bodove na Turf Mooru u okviru 29. kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Pijetlovi su tako i treći put put uzastopno ostali bez pobjede, dok je Burnley produžio svoj niz nepobjedivosti u prvenstvu na čak sedam utakmica.

Burnley je poveo u 13. minuti golom Wooda, a 1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena. Tottenham je do boda došao u petoj minuti nastavka kada je Alli bio siguran s bijele točke.

Tottenham je na osmom mjestu Premiershipa i sa sve manje šansi za mjesta koje naredne sezone vode u Ligu prvaka, dok je Burnley dvije pozicije iza sa samo dva boda manje od današnjeg rivala.

Tottenhamov menadžer Jose Mourinho rekao je da je od igrača iz drugog plana očekivao znatno više. Naime, na teren je poslao izmijenjen sastav, usljed gostovanja Leipzigu u revanšu osmine finala Lige prvaka u utorak, ali nije zadovoljan kako su se neki nogometaši pokazali.