Leipzig razbio Mainz, Werner im opet zabio hat-trick , Augsburg s lakoćom odnio bodove iz Gelsenkirchena

nogometni.net 25. svibnja 2020 0

Nogometaši Leipziga savladali su Mainz u gostima rezultatom 5:0 u 27. kolu njemačke Bundeslige.

Gosti iz Leipziga su odigrali sjajno i sasvim zasluženo su upisali 15. pobjedu u sezoni.

Od samog početka susreta vidjelo se u kojem će smjeru ići utakmica na Opel Areni. U 11. minuti Timo Werner je pogodio za 1:0, a već u 23. minuti Yussuf Poulsen je udvostručio prednost gostiju.

Marcel Sabitzer je u 36. minuti pogodio za 3:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu vidjeli smo dva pogotka, a oba je postigao Werner. Najprije je u 48. minuti pogodio za 4:0, a potom je u 75. postavio konačnih 5:0.

Zanimljivo, Werner je na ovaj način postigao po hat-trick u obje utakmice protiv Mainza ove sezone.

Kod kuće je u 10. kolu u također visokoj pobjedi 8:0 Werner postigao također tri pogotka.

Nogometaši Schalkea su sredinom prvenstva bili već u mislima u Ligi prvaka naredne sezone, no potom je uslijedio neshvatljiv pad u igri koji se nastavio i danas.

Rudari od 17. januara ne znaju za pobjedu, a njihovi navijači su se nadali kako će pauza zbog koronavirusa pozitivno djelovati na ekipu.

Ipak, to se nije desilo, a Schalke je zabilježio dva sramotna poraza u isto toliko odigranih kola nakon nastavka Bundeslige.

Nakon poraza u Dortmundu od najljućeg rivala Borussije sa čak 4:0, danas je Schalke kod kuće izgubio od Augsburga rezultatom 3:0.

Pogotke za Augsburg, ekipu koja se bori za opstanak u ligi, postigli su Lowen u 6., Sarenren-Bazee u 76. i Cordova u 90+1. minuti susreta.

No, osim rezultata navijači Schalkea moraju biti zabrinuti s obzirom da je ekipa i u ovom meču izgledala u potpunosti bezidejno i bezopasno i bit će pravo čudo ukoliko izbori plasman u evropska takmičenja iako za šestoplasiranim Wolfsburgom zaostaje samo dva boda.