Atletico kiksao u Bilbau, BARCA POTOPILA MALLORCU , Espanyol srušio Alaves u povratničkoj utakmici

nogometni.net 14. lipnja 2020 0

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je na svom San Mamesu protiv Atletico Madrida odigrao 1-1.

U dvoboju momčadi poznatih po zatvorenoj igri sve važno se dogodilo u prvom poluvremenu u razmaku od dvije minute. Domaćini su poveli u 37. minuti lijepim golom Muniaina, da bi već u 39. napadač Atletico Madrida Diego Costa pogodio za konačnih 1-1.

Dan ranije Barcelona je sa 4-0 u gostima dobila Mallorcu, koja se bori za opstanak.

Vodeća momčad prvenstva vratila se u velikom stilu nakon tri mjeseca pauze

Nogometaši Barcelone s visokih 4:0 na gostovanju kod Mallorce otvorili su nastavak prvenstva nakon tromjesečne pauze uzrokovane pandemijom koronavirusom. Kataloncu su odmah na početku pokazali domaćima svoje namjere. Već poslije 65 sekundi pisalo je 0:1 na semaforu kada je Arturo Vidal zabio za vodstvo Barce.

Do drugog gola čekalo se do 37. minute kada je Martin Braithwaite postogao svoj prvi pogodak za klub u koji je stigao ovog siječnja. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku je pak Ivan Rakitić dobio priliku te je upisao svoj 300 nastup za Barcelonu.

Osim njega na travnjaku je od prve minute bio još jedna Hrvat. Ante Budimir odigrao je dobar susret te je imao dvije izgledne prilike i nekoliko centimetara dijelilo ga je o gola u 48. minuti.

Domaćini su bili opasni tijekom cijelog susreta, ali nisu uspjeli zabiti. Barca ih je pak dokrajčila preko Albe u 80. i Messija u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici 28. kola u nastavku španjolskog prvenstva Espanyol je kod kuće sa 2-0 pobijedio Alaves.

Espanyolu je pomoglo i to što je Alaves ostao bez prvog vratara Pachecoa koji je isključen u 14. minuti nakon prekršaja. Prvi pogodak za domaću momčad postigao je u sudačkoj nadoknadi Bernardo Espinosa, a drugi odmah na početku drugog poluvremenu u 47. minuti Wu Lei.