Real slavio u San Sebastianu i preuzeo prvo mjesto od Barcelone ; Inter savladao Sampdoriju

nogometni.net 22. lipnja 2020 0

Nogometaši madridskog Reala gostovali su večeras na stadionu Anoeta u 30. kolu španjolske La Lige kod Real Sociedada. Gosti su slavili rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu utakmice na Anoeta stadionu u San Sebastianu nije bilo mnogo dobrih prilika. Domaćin nije imao niti jedan uradac u okvir gola, Real Madrid je držao posjed lopte na svojoj strani i kontrolirao igru.

Real je u prvom poluvremenu prijetio preko Karima Benzeme i Casemira, ali je Alex Remiro bio siguran na golu Real Sociedada. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 0:0 na Anoeti.

Gosti su do vodstva došli u petoj minuti drugog poluvremena. Diego Llorente srušio je Viniciusa Juniora u šesnaestercu domaćih, a precizan s bijele tačke za vodstvo Reala bio je Sergio Ramos. Nedugo nakon toga Ramos se povrijedio, a Zinedine Zidane nije želio ništa rizikovati i izveo ga je iz igre.

U 64. minuti u prilici je bio Toni Kroos, ali je njegov udarac Remiro uspio zaustaviti. Real Sociedad je došao do pogotka preko Januzaja pet minuta kasnije, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem je bio Merino.

U 70. minuti susreta Real je došao do dva gola prednosti, a strijelac je bio Karim Benzema. Do kraja susreta domaćin je uspio samo smanjiti rezultat. Strijelac je bio Mikel Merino u 83. minuti susreta.

Real je sada bodovno poravnat na vrhu tabele s Barcelonom (65), ali Kraljevi imaju bolji međusobni duel ove sezone i lideri su La Lige. Do kraja prvenstva ostalo je osam kola.

Nogometaši Intera dočekali su večeras Sampdoriju na stadionu Giuseppe Meazza u 26. kolu italijanske Serije A, a susret je završen trijumfom domaćih rezultatom 2:1.

Inter je zatresao mrežu gostiju već u drugoj minuti, ali je Christian Eriksen bio u ofsajdu kada je Antonio Candreva centrirao i pogodak je poništen. Domaćin je očekivano bolje otvorio utakmicu, a nagrada je stigla u 10. minuti.

Lautaro Martinez je petom dodao loptu do Romelua Lukakua koji je odigrao dupli pas s Eriksenom i matirao nemoćnog golmana gostiju. Postao je tek četvrti nogometaš koji je postigao 18 ili više golova u prvoj sezoni u dresu Intera. Prije njega to su uspjeli Diego Milito, Ronaldo i Ruben Sosa.

Nastavio je Inter da prijeti, pokušavali su Candreva i Lukaku, ali nije bilo promjene rezultata. Sve do 32. minute susreta. Nogometaši Intera ponovo su sjajno kombinovali. Lukaku je ovaj put sjajno prošao po desnoj strani, dodo loptu do Candreve koji asistira Lautaru za dva gola prednosti Nerazzurra. Bio je to prvi pogodak Argentinca u posljednjih šest susreta.

Sampdorija je mogla smanjiti rezultat preko Gastona Ramireza u finišu prvog poluvremena, ali je bio neprecizan i ostalo je 2:0 za domaće. Gosti su do pogotka došli u 53. minuti susreta. Nakon kornera Omar Colley je bio potpuno sam u šesnaestercu, šutirao je glavom i pogodio prečku, a odbijenu loptu Morten Thorstby je poslao iza leđa Samira Handanovića, kojem je malo nedostajalo da sačuva svoju mrežu.

Inter je ponovo prijetio u 75. minuti preko Eriksena, ali je Danac bio neprecizan. Dvije minute kasnije prilika na drugoj strani. Nicola Murru je bio u prilici, ali je loše šutirao. Ostalo je do kraja susreta 2:1 za domaće.

Inter je trećeplasirani tim na tabeli sa 57 osvojenih bodova. Ekipa iz Milana ima pet bodova manje od Lazija i šest od lidera Juventusa. Sampdorija je 16. sa 26 osvojenih bodova. Ekipa iz Genove ima jedan bod više od mjesta koje vodi u Seriju B.

Ekipa Atalante ubjedljivo je savladala Sassuolo u meču 25. kola italijanske Serije A rezultatom 4:1 čime su ostali na četvrtoj poziciji koja ih sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka.

Atalanta je od prve minute zaigrala puno bolje od svog protivnika i nakon nekoliko propuštenih prilika, u vodstvo stižu u 16. minuti kada Djimsiti pogađa za 1:0. Samo četiri minute nakon toga Gomez pogađa za 2:0, no nakon intervencije VAR-a gol je poništen.

Ipak, Zapata u 31. minuti pogađa za 2:0, da bi pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 37. minuti, Atalanta stigla do velike prednosti od 3:0 jer je Bourabia postigao autogol.

Važnu pobjedu Atalanti nakon pandemije koronavirusa gotovo sigurno je donio Zapata svojim drugim pogotkom u 66. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Bourabia u 94. minuti susreta.

Atalanta je s nova tri boda ostala na četvrtom mjestu koje ih naredne godine vodi u Ligu prvaka, dok je Sassolo na sredini tabele i nakon 26 odigranih utakmica imaju 32 osvojena boda.