PORTO POBIJEDIO SPORTING I OSIGURAO NASLOV PRVAKA PORTUGALA ; ARSENAL SRUŠIO PRVAKA U LONDONU

nogometni.net 16. srpnja 2020 0

Nogometaši Porta osigurali su naslov portugalskog prvaka dva kola prije kraja zahvaljujući 2-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Sportinga iz Lisabona.

Strijelci za pobjedu Porta bili su Danilo u 64. minuti i Marega u sudačkoj nadoknadi.

Porto sada ima 79 bodova te je postao nedostižan za drugu Benficu, prošlosezonskog prvaka, koja je osvojila 71 bod. Sporting je ostao treći sa 59 bodova, dva više od četvrte Brage.

Za Porto je ovo 29. naslov prvaka Portugala, rekorder je Benfica sa 37 titula.

U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je u srijedu navečer na Emiratesu pobijedio Liverpool sa 2:1 nanijevši prvacima treći poraz ove sezone.

Junak utakmice bio je francuski napadač Alexandre Lacazette koji je upisao pogodak i asistenciju u pobjedi “topnika”.

Novi engleski prvak je poveo u 20. minuti golom Sadia Manea na asistenciju Andrewa Robertsona. Bio je to njegov šesti pogodak protiv “topnika”, a samo je Crystal Palaceu zabio više, čak devet.

Međutim, u nastavku prvog dijela “Redsi” su domaćinu poklonili dva gola za preokret. U 32. minuti Virgil van Dijk je neoprezno vratio loptu Alissonu, pogrešku je spremno dočekao Alexandre Lacazette i mirno zabio za 1:1.

U 43. minuti pogriješio je i Alisson loše ispucavši loptu. Lacazette je primio loptu, te odmah uposlio Reissa Nelsona koji je pored bespomoćnog brazilskog vratara zabio za 2:1.

Zanimljivo, bila su to jedina dva udarca domaćih igrača u okvir suparničkog gola tijekom svih 90 minuta. Liverpool je imao 24 udarca, ali nije uspio izjednačiti upisavši treći poraz sezone. Dejan Lovren nije nastupio za goste.

Nogometaši Manchester Cityja i Tottenhama upisali su pobjede u susretima 36. kola engleskog nogometnog prvenstva.

City je na svom stadionu Etihad pobijedio Bournemouth sa 2:1, dok je Tottenham na gostovanju porazio Newcastle United sa 3:1. “Građani” su poveli 2:0 golovima Davida Silve (6) i Gabirela Jesusa (39), a u nastavku je smanjio David Brooks.

Tottenham je na St James Parku porazio Newcastle United sa 3:1, a susret je obilježio dvostruki strijelac Harry Kane, koji se upisao u “Klub 200”.

Kane je s dva gola stigao do brojke od 201 pogotka u 350 nastupa pri čemu je 185 zabio za Tottenham. Devet je postigao u dresu Millwalla, pet za Leyton Orient, a dva za Leicester. Za goste je zabio i Son Heung-Min, dok je pogodak za “Svrake” postigao Matt Ritchie.