INTER I MANCHESTER UNITED UŠLI U POLUFINALE EUROPSKE LIGE: Crveni vragovi tek u produžecima svladali Kopenhagen

nogometni.net 11. kolovoza 2020 0

Talijanski Inter i engleski Manchester United prvi su polufinalisti ovosezonske Europske lige. Sve utakmice završnice Europske lige igraju se na stadionima u Njemačkoj.

Inter je Dusseldorfu s 2-1 svladao njemački Bayer Leverkusen, a Manchester Utd. je u Kolnu nakon produžetaka s 1:0 bio bolji od Kopenhagena.

Inter je protiv Bayera došao u vodstvo u 15 minuti pogotkom Barelle, a Lukaku je šest minuta kasnije povećao na 2-1. Jedini strijelac za njemačku ekipu bio je Havertz u 24. minuti.

U drugoj utakmici Manchester United je nakon produžetaka pobijedio Kopenhagen i postao drugi polufinalist Europske lige.

Nakon što je regularni dio završio bez pogodaka, utakmica odlazi u produžetak i u 95. minuti Bjelland radi prekršaj na Martialu u kaznenom prostoru, sudac dosuđuje jedanaesterac i nakon provjere VAR-om odluka je potvrđena. Bruno Fernandes dovodi Manchester United u vodstvo. Nakon toga Kopenhagen se nije uspio vratiti u igru.

Ova četvrtfinala su se igrala u posebnom formatu ove godine zbog pandemije koronavirusa, ne igraju se uzvrati i polufinaliste odlučuje jedna utakmica.