Roma savladala Juventus, u posljednjem kolu slavili i Inter, Napoli i Milan

nogometni.net 2. kolovoza 2020 0

Vodećih sedam ekipa talijanske Serie A su večeras odigrale posljednje mečeve ove sezone u prvenstvu.

Šest od tih sedam ekipa je igralo međusobne duele, a slavili su Roma, Inter i Napoli.

Roma je savladala Juventus u gostima rezultatom 3:1 pogocima Kalinića (23.) i Perottija (penal 44., 52.), dok je počasni pogodak za Staru damu postigao Higuain (5.). Edin Džeko je susret odgledao s klupe za rezervne igrače Rome.

Inter je zahvaljujući pogocima D’Ambrosija u 1. i Younga u 20. minuti slavio sa 2:0 na gostovanju kod Atalante, dok je Napoli bio bolji od Lazija rezultatom 3:1 (Ruiz 9., Insigne penal 54., Politano 90+3. – Immobile 22.).

Milan je na svom terenu pobijedio Cagliari rezultatom 3:0. Rossoneri su u vodstvo stigli u 11. minuti kada Klavan postiže autogol, da bi Ibrahimović u 44. minuti propustio priliku da s bijele tačke postigne drugi gol za svoj tim.

Ipak, Šveđanin je ispravio tu grešku i sjajno pogodio u 55. minuti, da bi konačnih 3:0 postavio Castillejo u 57. minuti.