BARCELONA URAGANSKI OTVORILA NOVU SEZONU ; Ronaldo zabio dva gola Romi, spasio Juve

nogometni.net 28. rujna 2020 0

Nogometaši Barcelone pobijedili su Villarreal sa 4-0 (4-0) u svom prvom nastupu u novoj sezoni španjolskog prvenstva i na premijeri novog trenera Ronalda Koemana.

Odluka o pobjedniku pala je u prvom poluvremenu, kad je Barcelona postigla sva četiri pogotka. Prva dva gola postigao je 17-godišnji Anssu Fati, u 15. minuti na povratnu loptu Jordija Albe, a u 19. minuti na dodavanje Philippea Coutinha.

Fati je zaslužan i za treći Barcelonin pogodak, jer je zbog prekršaja na njemu dosuđen kazneni udarac koji je u 35. minuti realizirao Leo Messi.

Konačnih 4-0 postavio je gostujući branič Torres, koji je ubačaj Messija prema Busquetsu preusmjerio u svoju mrežu.

Urugvajski napadač Luis Suarez (33) potpisao je u petak dvogodišnji ugovor sa španjolskim nogometnim prvoligašem Atleticom iz Madrida u koji je stigao iz Barcelone.

Suarez je u Atletico stigao bez odštete nakon što je s Barcelonom dogovorio raskid suradnje, no madridski sastav bi mogao platiti katalonskom i do šest milijuna eura ovisno o bonusima.

“Dolaskom Suareza, Atletico je dobio odličnog golgetera s bogatim iskustvom u Europi”, objavio je Atletico.

A da je tomu tako pokazao je u debiju protiv Granade ove nedjelje. Ušao je u igru u 70. minuti. Samo dvije minute kasnije asistirao je Llorenteu, da bi u 85. i 93. minuti sam postigao golove. Utakmica je završila sa 6-1. Diego Costa dao je pogodak u devetoj, Correa u 47., a u strijelce se u 65. minuti upisao i Felix.

Šime Vrsaljko nije konkurirao za sastav Atletica, dok je vratar Ivo Grbioć utakmicu pratio s klupe.

Sada već bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je pogodak za Sevillu u gostujućoj pobjedi 3-1 protiv Cadiza. Bio je to drugi Rakitićev nastup nakon povratka u andaluzijsku momčad. U prvom susretu je izborio jedanaesterac u porazu od Bayerna u Superkupu (1-2), a u nedjelju se upisao među strijelce u pobjedi protiv Cadiza.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Salvija, no Sevilla je okrenula rezultat s tri gola u nizu. Izjednačio je Luuk de Jong u 66. minuti, goste je u vodstvo doveo Munir u 90. minuti, a pobjedu je potvrdio Rakitić golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to njegov 35. pogodak u 151 nastupu za Sevillu čiji je dres nosio od 2011. do 2014. Za Sevillu je ovo bila prva utakmica u Primeri ove sezone, dok je Cadiz upisao drugi poraz u tri kola.

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Juventus su na Olimpicu odigrali 2-2. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no Juve se oba puta vratio postigavši drugi gol s igračem manje.

Oba gola za rimski sastav zabio je Francuz Jordan Veretout (31-11m, 45), dok je dvostruki strijelac za goste iz Torina bio Portugalac Cristiano Roanldo (44-11m, 69).

Roma je povela u 31. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Veretout. Francuz je sam izborio jedanaesterac nakon što je njegov udarac rukom zaustavio sunarodnjak Adrin Rabiot.

Izjednačio je Juventus u 44. minuti, također iz kaznenog udarca. Rukom je igrao Lorenzo Pellegrini, a Ronaldo sigurno zabio. No samo dvije minuta kasnije Roma je stigla do nove prednosti. Bila je to brza kontra koju je u pogodak pretvorio Veretout na Mihtarijanovu asistenciju.

U 62. minuti talijanski prvak je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog kartona isključen Rabiot. Juve je ipak, s igračem manje izjednačio u 70. minuti, a strijelac je ponovo bio Ronaldo.

U susretu 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je deklasirao Genou sa 6-0, dok je Milan na gostovanju pobijedio Crotone sa 2-0.

Nakon što je u prvom poluvremenu zabio samo jedan pogodak, Napoli je u nastavku napunio mrežu Genoe s još pet golova.

Strijelci su bili Rodrigo Lozano (10, 65), Piotr Zielinski (46), Dries Mertens (57), Eljif Elmas (69) i Matteo Politano (72).

Milan Badelj i Marko Pjaca bili su u početnom sastavu Genoe, Badelj je igrao do 64. minute, a Pjaca do 70. minute. Petar Brlek nije nastupio.

Tri boda je osvojio i Milan koji je na gostovanju slavio sa 2-0 protiv Crotonea. Milan je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca kojeg je izborio Ante Rebić, a realizirao Franck Kessie. Pobjedu Milana potvrdio je Brahim Diaz golom u 50. minuti. Rebić je igrao do 58. minute.

Verona, koju vodi Ivan Jurić je pobijedila Udinese sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Andrea Favilli u 57. minuti.

U prvom prvoligaškom susretu u povijesti kluba Spezija je u Ceseni izgubila od Sassuola sa 1-4.

Spezija je prvi put u povijesti izborila plasman u Serie A, a premijeran nastup u elitnom društvu nije prošao najbolje.