MARSEILLE I LYON U DERBIJU PODIJELILI BODOVE , RAKITIĆ SE VRATIO NA CAMP NOU I SA SEVILLOM OSVOJIO BOD

nogometni.net 5. listopada 2020 0

U derbiju šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Marseille su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 16. minuti golom Dimitrija Payeta, no samo tri minute kasnije Payet je zaradio crveni karton zbog oštrog prekršaja nad Leom Duboisom.

Lyon je s igračem više izjednačio u 28. minuti golom Houssema Aouara iz jedanaesterca. U 43. minuti je Tino Kadewere zabio za 2-1, ali je pogodak poništen zbog zaleđa nakon pregleda video snimke.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za goste.

Nogometaši Seville odigrali su 1:1 na gotovanju kod Barcelone u petom kolu španjolske Primere.

Utakmicu u sastavu Andalužana počeo je hrvatski nogometaš Ivan Rakitić koji je u Sevillu stigao ovog ljeta baš iz Barce, a na terenu je bio do 78. minute.

Oba pogotka pala na samom počeku susreta. Prvo je Luuk de Jong u osmoj minuti volejem zabio za 1:0, a dvije minute kasnije Barcelona je ekspresno izjednačila.

Messi je uputio loptu prema Fatiju u šesnaestercu Seville, no loptu je na kratko nespretno dirao nogometaš Seville Jesus Navas pa je on stigla do Phillipea Coutinha, a Barcin Brazilac bez poteškoća pogađa za 1:1.

Nakon toga je Barcelona zagospodarila terenom i pokušala stići do novog gola, ali se rezultat do kraja poluvremena nije mijenjao.

U drugom dijelu Sevilla je prijetila preko kontranapada, veliku priliku je imao En Nesryi, dok je Barca tek u završnici postala opasnija, no rezultat se više nije mijenjao.

Nogometaši Real Madrida preuzeli su vodstvo na ljestvici španjolskog prvenstva nakon što su u susretu četvrtog kola na gostovanju pobijedili Levante sa 2-0.

“Kraljevski klub” sada vodi sa 10 bodova, ispred Real Betisa s devet, te Real Sociedada i Villarreala sa po osam bodova.

Pobjedu aktualnom španjolskom prvaku donijeli su Vinicius Junior (16) i Karim Benzema (90+5). Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 89. minute i bio je jedan od najboljih u svojoj momčadi.