Autogol na Rujevici dokrajčio Rijeku, Napoli uzeo sve ; Dinamo je pobijedio Wolfsberger s 1:0

nogometni.net 6. studenoga 2020 0

U trećem kolu Europske lige skupine F, na Rujevici je Rijeka upisala novi poraz u Uefinom natjecanju. Napoli je preokretom slavio 2:1 te ostavio hrvatskog predstavnika i dalje bez bod(ov)a

Rijeka je uraganski krenula u utakmicu, Kulenović, Menalo i Murić izluđivali su nesigurne braniče talijanske momčadi, a u uvodnim minutama najzaposleniji čovjek na terenu bio je vratar gostiju Meret. Hrabra igra hrvatskog prvoligaša nagrađena je lijepom akcijom i golom u 13. minuti.

Menalo je proigrao Kulenovića, ovaj proslijedio loptu za Murića koji je opalio sa oko 18 metara i precizno pogodio za 1:0. Fantastičan gol!

Rani gol nije primirio Riječane koji su i dalje radili nered kod izbezumljenih Napolijevih nogometaša pa je goste nastavio spašavati golman Meret, on je u 18. minuti zaustavio novu prijetnju od Murića, a sedam minuta kasnije i snažni udarac Kulenovića.

U međuvremenu se ozlijedio strijelac Murić koji je morao van iz igre, bio je to novi udarac za Rožmanovu družinu koja se prije susreta suočila s brojnim izostancima važnih igrača poput Andrijaševića, Halilovića, Pavičića, Arsenića…

Prvih pola sata Rijeka je bila odlična, Napoli bezopasan, ali teško je bilo izdržati u takvom ritmu. Talijani su došli do daha, a u 43. minuti i do izjednačenja. Lopta je šetala u kaznenom prostoru, na kraju je Mertens oštro ubacio na pet metara gdje je bio usamljeni Demme, a Nijemcu nije bilo teško iz blizine zatresti mrežu.

U nastavku, već u 49. minuti, sreća je okrenula leđa Rijekinim igračima. Yateke je prošao po desnoj strani, pronašao Menala na rubu kaznenog prostora koji je pucao, ali je vratnica je bila na strani momčadi iz Napulja. Nedugo zatim uzvratili su gosti. Vratar Nevistić prvo je spriječio pokušaj Elmasa (53.), a par minuta kasnije uz pomoć grede je ‘ukrotio’ slobodnjak Mertensa.

Ipak, vidjelo se da su Talijani opasniji, kao da su u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više ili im je na odmoru trener Gennaro Gattuso očitao lekciju.

U 62. minuti totalni preokret na Rujevici. Nakon ubačaja s lijeve strane, Brauta je pogodila lopta i nespretno se odbila u mrežu za vodstvo Napolija.

Brojnim izmjenama razbio se ritam, sve je to više izgledalo nepovezano, uslijedilo je razdoblje bez velikih prilika, a takva situacija na terenu odgovarala je gostima koji su držali prednost i kontrolirali igru.

Do kraja utakmice Napoli je imao još par prilika da dokrajči svojeg domaćina, ali i bez golova u završnici Talijani odlaze kući zadovoljni, jer su došli do druge pobjede u Europskoj ligi.

U drugom susretu 3. kola ove skupine Real Sociedad je kao domaćin svladao AZ Alkmaar sa 1:0 golom Portua (58), pa na polovici natjecanja AZ Alkmaar, Napoli i Real Sociedad imaju po šest bodova, dok je Rijeka posljednja bez bodova.

Nogometaši zagrebačkog Dinama minimalnom 1:0 pobjedom protiv austrijskog Wolfsbergera u susretu 3. kola skupine K Europske lige zasjeli su na čelo ljestvice.

U susretu 3. kola K skupine Europske lige Dinamo je pobijedio Wolfsberger s 1:0 ostvarivši prvu pobjedu preuzevši vodstvo u skupini, dok je u drugom susretu Feyenoord pobijedio moskovski CSKA s 3:1.

Bio je to susret u kojem zbog koronavirusa nije bilo čak 17 igrača, devet sa strane hrvatskog prvaka, dok je u redovima austrijskog sastava bilo osam pozitivnih. Imena niti jedni niti drugi nisu objavili, Dinamo je tek obznanio kako je na COVID-19 pozitivan i glavni trener Zoran Mamića, pa je utakmicu vodio Alen Peternac.

Dinamo je u prva dva kola remizirao s Feyenoordom i CSKA Moskvom, odigravši obje utakmice bez pogodaka, dok je Wolfsberger stigao u Zagreb kao lider skupina nakon što je gostovanju u Nizozemskoj svladao Feyenoord s 4:1, a kod kuće remizirao s CSKA Moskvom 1:1.

Pitanje pobjednika razriješio je pogodak Iyayija Atiemwena u 75 minuti, čime su ‘modri’ nakon 255 minuta napokon zabili pogodak u Europskoj ligi.

Dodajmo kako su gosti od 45. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Matthäus Taferner.

Hrvatski prvak je ušao u susret oslabljen neigranjem Dominika Livakovića, Brune Petkovića, Petra Stojanovića, Kevina Theophile-Catherinea i Luke Ivanušeca, a u 17. minuti je zbog ozljede izašao i Dino Perić, dok kod Austrijanaca nije bilo Michaela Liendla, njihovog najboljeg igrača, strijelca i kapetana.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 19. minuti, kada je Gavranovića sam ostao na petnaestak metara od gola, ali je pucao preko gola. Pet minuta kasnije bilo je opasno pred vratima ‘modrih’ nakon što je ispala lopta Danijelu Zagorcu, ali gosti to nisu iskoristili.

Bilo je to praktički sve u tvrdom i čvrstom poluvremenu u kojem nije bilo udaraca u okvir gola.

Prvu priliku u nastavku Dinamo je imao u 60. minuti, no Oršić nije dobro pucao iz slobodnog udarca. Sjajnu priliku Dinamo je imao u 74. minuti, Majer je izveo korner, Ademi pucao glavom, ali je gostujući vratar sjajno reagirao. Samo minutu kasnije ‘Modri’ su poveli.

Majer je ubacio loptu s lijeve strane, Atiemwen ju je prihvatio leđima okrenut golu, uspio se okrenuti i s 10-ak metara prizemnim udarcem svladati Koflera. Bio je to prvi gol Dinama nakon 255 minuta igre u skupini.

U 87. minuti odličnu priliku imao je i Marin Leovac, ali je loše pucao.

U drugom susretu iz ove skupine Feyenoord je u Rotterdamu svladao moskovski CSKA s 3:1.

Sva tri gola domaći je sastav postigao u razdoblju od samo 10 minuta sredinom drugog poluvremena, u strijelce su se upisali Haps (63), Kokcu (71) i Geertruida (72), a dojam je kako su i Haps i Geertruida mrežu Moskovljana zatresli iz zaleđa. Na konačnih 3:1 autogolom je smanjio Senesi (80-ag).

Na polovici natjecanja u skupini Dinamo je vodeći s pet bodova i razlikom pogodaka 1-0, slijede Wolfsberger i Feyenoord s po četiri boda, dok je CSKA posljednji s dva boda.