BARCELONA IZGUBILA DERBI PROTIV ATLETICA, Real opet kiksao; CRISTIANO RONALDO zabio dva komada i donio pobjedu Juventusu

nogometni.net 22. studenoga 2020 0

U derbiju 10. kola Primere Atletico je u Madridu pobijedio Barcelonu s 1-0 i probio se na drugo mjesto.

Derbi je odlučio pogodak Belgijanca Yannicka Carrasca (45+2), koji je iskoristio veliku pogrešku vratara Marc-André ter Stegena. Barci je to već treći poraz u tek osam utakmica, a pali su na deseto mjesto tablice.

Atletico je drugi s istim brojem bodova kao i vodeći Real Sociedad, a sastav s Wanda Metropolitana ima i utakmicu manje.

Ranije je Sevilla s 4-2 nadigrala Celtu, a asistenciju za treći pogodak Seville imao je Ivan Rakitić.

U dvoboju 10. kola Primere Villareal i Real Madrid su odigrali 1-1. Četiri dana prije presudne utakmice protiv milanskog Intera u Ligi prvaka, Real Madrid nije uspio pobijediti Villarreal.

Utakmica je počela sjajno za Kraljevski klub, Marijano Diaz je u 2. minuti postigao gol, a izjednačio je Gerard Moreno u 75. minuti iz penala. Bio je to četvrti dosuđeni penal koji su krivili igrači Reala u zadnje dvije utakmice.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, ali nažalost nije baš najbolje. Prema SofaScoreu dobio je drugu najnižu ocjenu u momčadi Reala, 6.6. Na Twitteru su navijači već počeli negodovati zbog lošeg izdanja Reala i kritike se samo gomilaju.

Talijanski nogometni prvak Juventus u susretu je 8. kola na svom terenu rutinski svladao Cagliari sa 2-0 (2-0).

Susret je s dva gola u završnici prvog poluvremena riješio Cristiano Ronaldo (38, 42). Prvi gol postigao je snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon proigravanja Morate, a drugog odlično se snašavši pred gostujućim golom nakon udarca iz kuta.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog odigrao je čitav susret za Cagliari koji je ostao 11. sa 10 bodova, dok je Juventus skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Milana.

Ranije u subotu Spezia i Atalanta su igrale 0-0. Gosti iz Bergama napadali su čitavim tijekom susreta, u 57. minuti su bili uvjereni kako su napokon probili bunker domaćih kada je Gosens zatresao mrežu, no pregledom snimke ustanovljeno je kako je asistent Zapata bio u minimalnom zaleđu, pa je dvoboj okončan podjelom bodova. Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić odigrao je drugo poluvrijeme za Atalantu kod koje je Boško Šutalo ušao u igru u 88. minuti, dok je Martin Erlić odigrao čitav susret u obrani Spezije.

Atalanta je sada šesta sa 14 bodova, koliko imaju i četvrti Napoli, peta Roma i sedmi Lazio, dok je Spezia 12. s devet bodova.

U prvoj subotnjoj utakmici Lazio je kao gost svladao Crotone sa 2-0 (1-0). Strijelci za rutinsku pobjedu rimskog sastava u utakmici igranoj po jakoj kiši bili su Immobile (21) i Correa (58).