DERBI MANCHESTER CITYJA I LIVERPOOLA ZAVRŠEN BEZ POBJEDIKA , TEŽAK PORAZ ARSENALA NA EMIRATESU ; KATASTROFA REAL MADRIDA U VALENCIJI

nogometni.net 9. studenoga 2020 0

U velikom derbiju 8. kola Engleske lige Manchester City i Liverpool su na kišnom Etihadu odigrali 1-1.

Dugoočekivani sraz dviju momčadi koji je zadnjih sezona izravno odlučivao o prvaku, ipak nije ponudio spektakularni nogomet. Više nakon utakmice može žaliti City koji je promašio kazneni udarac u završnici prvog dijela.

Prvak je poveo iz kaznenog udaraca u 12. minuti kada je Walker srušio Manea, a Egipćanin Mo Salah rutinski realizirao penal. U prvih pola sata dvoboja Liverpoool je bio puno bolja momčad, promašili su još dvije prilike za povećanje vodstva, dok je domaćin bio neuvjerljiv. U 31. minuti City je ipak izjednačio iz prve prave šanse, a u kaznenom prostoru sjajno se snašao Gabriel Jesus. U 42. minuti branič Liverpoola Gomes skrivio je jedanesterac nakon igranja rukom, a iz kaznenoga udarca Belgijanac De Bruyne, posve netipično za njega, promašuje vrata.

U drugom dijelu igrao se puno oprezniji nogomet, gotovo bez prave šanse.

Remi u Manchesteru najviše je odgovarao Leicesteru, koji je ostao vodeći s 18 bodova iz 8 utakmica i ima bod više od Tottenhama i Liverpoola, dok je Manchester City tek 11. s 12 bodova i utakmicom manje.

Nogometaši Aston Ville s velikih 3:0 pobijedili su Arsenal na njegovom Emiratesu u osmom kolu Premierlige.

Nakon što su početkom listopada “demolirali” prvaka Liverpoola s 7-2, Aston Villa je stigla do još jednog velikog “skalpa” i to na Emiratesu.

Villa je povela u 25. minuti autogolom Arsenalovog Bukaya Sake, a s minimalnom prednosti gostujuće ekipe završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku je postigao još dva gola, u 72. i 75. minuti, za jako uvjeljivo pobjedu gostujuće ekipe.

Nakon ovog susreta Aston Villa je šesta momčad na ljestvici Premierlige, a Arsenal je 11.

Valencia je na svojoj Mestalli s uvjeljivih 4:1 pobijedila Real Madrid i nanijela mu drugi poraz ove sezone.

Junak dvoboja bio je igrač Valencije Carlos Soler, koji je zabio “hat-trick”, a sva tri gola dao je iz kaznenih udaraca.

Real je doživio najteži poraz sezone iako na Mestalli ništa nije ukazivalo na potop, jer je Kraljevski kub poveo u 23. minuti golom Karima Benzeme. No, u 35. minuti dosuđen je penal za domaće, udarac Solera obranio je Curtois, odbijenu loptu Soler je gađao vratnicu, a na drugoj odbijenoj lopti najbrži je bio Musah i napokon pogodio mrežu. Ipak, aktivirao se VAR koji je naznačio da je vratar Reala Curtois prerano napustio svoj prostor na crti, ponovio se penal, a Soler je ovaj puta bio precizan.

U 43. minuti branič Reala Varane nespretno je pogodio svoju mrežu, a taj gol je priznat tek nakon dugotrajnog VAR provjeravanja. U drugom dijelu Soler je još dvaput pogađao (54, 63) iz penala i došao do rijetkog “hat-tricka”.

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real.

Real je postao četvrti s četiri boda manje od Sociedada, dok je Valencia deveta.