Jose Mourinho s Tottenhamom preuzeo vrh Premiershipa ; Bayern loš u Münchenu i ostao bez očekivane pobjede

nogometni.net 21. studenoga 2020 0

Nogometaši Tottenham Hotspura novi su vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva, oni su na vrh izbili 2:0 domaćom pobjedom protiv Manchester Cityja u susretu 9. kola

Tottenham je poveo već u 5. minuti kada je Ndombele sjajnom okomitom loptom proigrao Sona koji je pobjegao neopreznim stoperima Cityja te mirno svladao istrčalog Edersona, da bi pobjedu potvrdio Lo Celso samo 35 sekundi po ulasku na travnjak u 65. minuti umjesto Ndombelea. Argentinca je izvrsno proigrao Kane.

Tottenham sada ima 20 bodova, dva više od drugog Chelseaja, koji je ranije u subotu kao gost svladao Newcastle United sa 2:0, te trećeg Leicester Cityja, koji u nedjelju gostuje kod Liverpoola. City je ostao tavoriti u sredini ljestvice, na 10. mjestu sa 12 bodova.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je kao gost svladao Newcastle United sa 2:0. Chelsea je poveo autogolom Fernandeza (10-ag), a pobjedu je u nastavku potvrdio Abraham (65).

Neubičajeno loš Bayern je u Muenchenu odigrao samo 1:1 s Werderom, što im je tek drugi puta u nizu od 35 utakmica u svim natjecanjima da nisu pobijedili. Dapače, bili su blizu poraza jer je goste u 45. minuti doveo u vodstvo Max Eggestein, a izjednačio je Kingsley Coman u 62. minuti. Dvije minute prije kraja Sargent je izašao sam ispred Neuera, koji spašava Bavarce poraza.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić vratio se nogometu nakon preboljenog koronavirusa, a povratak je u domaćem remiju svog Hoffenheima protiv Stuttgarta (3:3) u 8. kolu Bundeslige proslavio pogotkom i asistencijom

Kramarić je prvo u 48. minuti asistirao Sessegnonu za 2:2, a potom je u 71. postigao gol iz penala za vodstvo 3-2, svoj šesti ove sezone. Hoffenheim je poveo preko Baumgartnera u 16. minuti, ali su gosti golovima Gonzaleza (18) i Wamangituke (27) stigli do preokreta, a u 93. minuti Kempf je Stuttgartu donio bod. Borna Sosa je ostao na klupi gostiju.

Wolfsburg je s 2:0 slavio kod Schalkea, a Josip Brekalo je igrao do 80. minute, dok je Marin Pongračić zaražen nakon reprezentativne akcije, , dok je Bayer Leverkusen skočio na drugo mjesto pobjedom 2:1 kod Arminia Bielefeld. Pobjednički gol zabio je Dragović u 88. minuti.