Nezaustavljivi Ibrahimović u 40. godini srušio Napoli, Liverpool bez brojnih zvijezda razbio Leicester i s Tottenhamom zasjeo na prvo mjesto

nogometni.net 23. studenoga 2020 0

Ekipa Milana golovima Zlatana Ibrahimovića pobijedila je Napoli u gostima u derbiju 8. kola talijanske Serije A rezultatom 3:1 čime su ostali na prvom mjestu na tabeli.

Milan je nešto bolje otvorio meč. Rebić, Calhanoglu i Kjaer su prijetili tri puta u samo dvije minute, no nisu bili precizni, a do zasluženog vodstva ipak stižu u 20. minuti. Ibrahimović je pogodio fantastičnim udarcem glavom sa 15 metara pretvorivši centaršut Hernandeza u vodstvo svog tima.

Bio je to njegov deveti gol u ovoj sezoni, čime se vratio na vrh liste strijelaca s golom više od Ronalda, a ujedno je postigao i osmi uzastopni gol u Seriji A, računajući i prošlu sezonu.

U 54. minuti neuništivi Ibrahimović, koji je u oktobru napunio 39 godina i trenutno je u 40., postiže svoj deseti gol u sezoni, drugi na ovom meču, i to nakon što je u sjajnu asistenciju Rebića rutinski pospremio u mrežu. Već tada je bilo jasno da su Rossoneri blizu nove pobjede i povratka na vrh tabele.

Mertens je u 63. minuti smanjio na 2:1 vrativši Napoli u igru, ali Bakayoko samo dvije minute nakon toga dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, nakon čega su domaći ostali s igračem manje i do kraja meča nisu uspjeli doći do drugog gola i poravnanja.

Konačnih 3:1 postavio je Hauge u 95. minuti. Bh. reprezentativac Rade Krunić u igru je ušao u 87. minuti.

Milan je ovom pobjedom ostao lider Serije A sa 20 osvojenih bodova, dva više od Sassuoloa i tri, odnosno četiri boda više od Rome i Juventusa. Napoli ostaje na šestoj poziciji.

Ekipa Rome upisala je sigurnu pobjedu protiv Parme u meču 8. kola talijanske Serije A rezultatom 3:0, dok je Inter u sjajnom meču protiv Torina slavio sa 4:2.

Roma je današnji meč igrala bez našeg Edina Džeke koji je još uvijek pozitivan na koronavirus, a do pobjede je stigla u prvom poluvremenu kada je za samo 12 minuta postigla tri gola.

Prvo je Mayoral u 28. minuti pogodio za 1:0, da bi samo četiri minute nakon toga Mkhitaryan sjajno pogodio za 2:0 i već tada je bilo jasno da će Roma upisati pobjedu. Treći gol za Romu, a na kraju će se ispostaviti i konačan rezultat, postigao je Mkhitaryan svojim drugim golom.

Inter je u 62. minuti gubio sa 2:0 na svom terenu protiv Torina golovima Zaze i Ansaldija s bijele točke, no nakon toga su zaigrali sjajno i na kraju stigli do velike pobjede.

Prvo je Sanchez u 64. minuti pogodio za 2:1, da bi samo tri minute nakon toga Lukaku pogodio za poravnanje. U 84. minuti Lukaku s bijele točke donosi potpuni preokret Interu, a konačnih 4:2 postavio je Martinez u 90. minuti.

Ekipa Liverpoola slavila je protiv Leicestera u jednom od derbija 9. kola engleskog Premiershipa rezultatom 3:0 na svom Anfieldu te sada dijele prvo mjesto s Tottenhamom na tabeli.

Liverpool je silovito otvorio meč. Sadio Mane je već u drugoj minut imao šansu, šutirao je pored gola. Mladom Curtisu Jonesu je golman Kasper Schmeichel odbraio udarac u devetoj minuti, da bi nakon toga i Diogu Joti zaustavio udarac.

Ipak, u 21. minuti je kapitulirao i to nakon što ga je savladao njegov saigrač Jonny Evans koji je nakon kornera poslao loptu u vlastitu mrežu. Uzvratio je Leicester, Harvey Barnes šutira pored gola, a do poluvremena Jota postiže gol i donosi Redsima veliko vodstvo na poluvremenu.

Ovo je za Jotu bio četvrti uzastopni gol na Anfieldu čime je ušao u historiju Liverpoola kao prvi igrač kojem je to pošlo za rukom.

U drugom poluvremenu tim Jurgena Kloppa mirno je čuvao stečenu prednost, imali su nekoliko odličnih prilika da postignu, što su nakon nekoliko promašaja i uspjeli u 86. minuti preko Firmina, a na kraju su upisali šestu pobjedu u ovoj sezoni i izjednačili se s Tottenhamom na prvom mjestu.

Treba reći i to da za Liverpool u ovom meču nisu igrali brojni važni igrači, a pored povrijeđenih Van Dijka, Thiaga, Gomeza, Oxlade-Chamberlaina i Hendersona, Klopp nije mogao računati ni na Arnolda i Salaha.

Liverpool sada ima 20 bodova, dok je Leicester pao na četvrto mjesto nakon poraza u derbiju i poslije devet utakmica imaju 18 bodova.