Pjanić igrao sat u minimalnoj pobjedi Barcelone nad Dinamom, Juventus i Chelsea sigurni

nogometni.net 5. studenoga 2020 0

Susretima u grupama E, F, G i H kompletirano je treće kolo Lige prvaka. Favoriti su opravdali očekivanja i zabilježili su sigurne pobjede.

Barcelona je u grupi G dočekala desetkovani Dinamo Kijev i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Messi u 5. i Gerard Pique u 65. minuti su pogodili za 2:0, a konačnih 2:1 je postavio Maksim Cigankov u 75. minuti susreta. Miralem Pjanić je počeo susret u redovima Barce i napustio je igru u 60. minuti.

Juventus je u ovoj grupi rezultatom 4:1 u gostima savladao Ferencvaroš zahvaljujući po dva pogotka Alvara Morate i Paula Dybale, dok je počasni pogodak za domaću ekipu postigao Franck Boli u 90. minuti. Adnan Kovačević je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

U grupi E Chelsea je savladao Rennes sa 3:0 pogocima dvostrukog strijelca Time Wernera i Tammyja Abrahama, a Sevilla nakon preokreta Krasnodar rezultatom 3:2.

Borussia Dortmund je upisala rutinsku pobjedu u gostima kod Club Bruggea sa 3:0, dok je u zanimljivom duelu Leipzig savladao oslabljeni PSG sa 2:1 nakon preokreta.

Ranije danas Bašakšehir je savladao Manchester United (2:1) . Edin Višća je srušio Manchester United i donio pobjedu Bašakšehiru u 3. kolu Lige prvaka rezultatom 2:1.

Višća je naprije u 13. minuti bio asistent kod pogotka koji je postigao Demba Ba. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je poslao sjajan pas za kontru i pogodak za 1:0

Pet minuta prije poluvremena Višća se i upisao u strijelce kada je zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Višća je na taj način postao jedini igrač nakon sjajnog Arjena Robbena koji je uspio protiv Manchester Uniteda u Ligi prvaka upisati pogodak i asistenciju na jednom meču.

Konačnih 2:1 postavio je Anthony Martial tri minute kasnije.

Zenit i Lazio remizirali rezultatom 1:1