REAL SLAVIO PROTIV INTERA , REDSI POMELI POD S ATALANTOM , Bayern gubio pa demolirao Austrijance

nogometni.net 4. studenoga 2020 0

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Inter na svojem stadionu s 3:2 i tako u trećem kolu stigli do svoje prve pobjede u Ligi prvaka. Drugi pogodak za talijansku ekipu u Madridu postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

U vrlo dinamičnom prvom poluvremenu tri su pogotka postignuta u razmaku od deset minuta.

Kraljevski klub je poveo u 25. minuti kada je Karim Benzema zabio nakon katastrofalne pogreške braniča Intera Hakimija, a Sergio Ramos je osam minuta kasnije nakon kornera zabio za 2:0. To je španjolskom stoperu bio 100. gol u dresu Reala.

Lautaro Martinez u 35. zabija s desetak metara nakon krasne asistencije Barelle koji mu je dodao petom i smanjuje na 2:1, a s tim su rezultatom momčadi otišle na odmor.

U drugom poluvremenu pala su još dva gola. Prvo je Perišić u 68. minuti s desetak metara pospremio loptu u mrežu i izjednačio na 2:2. Rodrygo je u završnici susreta nakon ubacivanja Vinicusa preciznim udarcem s otprilike 13 metara svladao Handanoviča i donio pobjedu Realu.

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić ušao je u igru u 78. minuti, a na terenu su uz njega bila još dvojica Vatrenih – Perišić koji je zamijenjen u 78. minuti i Marcelo Brozović koji je odigrao cijelu utakmicu za Inter.

Nakon ove pobjede Real se nalazi na trećem mjestu u skupini B s četiri boda, dok je Inter zadnji sa samo jednim bodom.

Nogometaši Liverpoola razbili su Atalantu u gostima 5:0, dok je Bayern nakon dva preokreta srušio Salzburg s ukupno 6:2.

Zanimljiv je pritom što je ovo bila porva utakmice Talijanima ove sezone u svim natjecanjima u kojoj nisu dali barem jedan gol. To dovoljno govori koliko je Jurgen Klopp savršeno pripremio svoju momčad za gostovanje u Bergamu. Junak Liverpool bio je Jota, koji se čak tri puta upisao u strijelce (16′, 33′, 54′). Osim njega za Redse su još zabili Salah u 47. te mane u 49. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić igrao je za Atalantu do 63. minute.

“Trebali smo ovakvu utakmicu. Moji momci odigrali su nevjerojatno. Mislim da se nitko večeras ne bi mogao braniti protiv Manea, Salaha i Jote tako da se ne radi o taktici ili sistemu nego o momčadi”, kazao je Jurgen Klopp poslije susreta.

S druge strane ništa nije moglo nagovijestiti da će Bayern utrpati šest golova Salzburgu. Austrijancu su poveli u četvrtoj preko Berishe, a Lewandowski je izjednačio u 21. minuti. Bavarci su na poluvrijeme otišli s prednošću nakon što je Kristensen u 44. minuti dao autogol.

Okugawa je potom stvari vratio na početak u 66. a onda je Bayern u razdoblju od 79. do druge minute sudačke nadoknade zabio četiri pogotka. Redom su se u strijelce upisivali Boateng (79′), Sane (83′), Lewandowski (88′) te Hernandez (90+2′).

“Sudeći po rezultati izgleda da smo lako došli o pobjede, ali nije bilo tako. Bila je ovo sjajna utakmica za gledatelje, ali ne i za trenere. Sretan sam zbog mentaliteta svoje momčadi večeras”, kazao je trener Bayerna Hansi Flick.

U ostalim utakmicama Manchester City bio je bolji od Olympiakosa (3:0), Ajax je slavio u gostima kod Midtjyllanda s 2:1, Porto je bio bolji od Marseillea (3:0)

Treće kolo Lige prvaka otvorili su Borussia Moenchengladbach koja je s visokih 6-0 pobijedila Šahtar u Donjecku te Lokomotiv Moskva i Atletico koji su odigrali neriješeno 1-1 u Moskvi.

U skupini A Lokomotiv Moskva i Atletico su odigrali 1-1. Poveli su gosti golom Gimeneza u 18. minuti, a Mirančuk je izjednačio s bijele točke nakon što je sudac svirao penal jer je Herrera igrao rukom. Hrvatski nogometaš Vedarn Ćorluka nije igrao za Lokomotiv jer je ozlijeđen, kao ni Šime Vrsaljko za Atletico.