Drugoligaš Kiel šokantno izbacio Bayern iz Kupa Njemačke ; PSG osvojio Superkup Francuske ; Juventus teškom mukom i tek nakon produžetaka do četvrtfinala Kupa Italije

nogometni.net 14. siječnja 2021 0

Nogometaši Kiela šokantno su se plasirali u osminu finala Kupa Njemačke nakon što su večeras pobijedili favorizovani Bayern nakon boljeg izvođenja penala. U regularnom dijelu meča bilo je 2:2.

Dobro je krenulo po Bayern budući da je Gnabry već u 14. minuti doveo goste u vodstvo. Međutim, činilo se kako je Gnabry bio u ofsajdu prilikom dodavanja Mullera pa je ovaj gol bio sporan.

Osam minuta prije odlaska na odmor Kiel je šokirao prvaka Evrope. Dehme je odlično izbacio Bartelsa, koji se sjurio ka golu Bavaraca i neumoljivo pogodio za 1:1.

Samo što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu Bayern je ponovo došao u vodstvo. Ovaj put na spektakularan način budući da je Sane fantastično pogodio iz slobodnog udarca.

Činilo se kako će Bayern ipak u regularnih 90 minuta proći dalje, a onda je u 95. minuti Wahl pogodio glavom nakon centaršuta Van den Bergha pa je utakmica otišla u produžetke.

Krenuo je Bayern žestoko u produžecima, igralo se praktično sve vrijeme ispred gola drugoligaša, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže. Uslijedili su penali u kojima su sretniji i spretniji bili nogometaši Kiela.

Ekipa Kiela će u osmini finala Kupa Njemačke igrati protiv Darmstadta koji je ranije izbacio Dresden rezultatom 3:0.

Ekipa PSG osvojila je Superkup Francuske nakon pobjede protiv Marseillea u Lensu rezultatom 2:1.

Parižani su bolje otvorili meč, a do vodstva su mogli doći u 18. minuti kada je Icardi šutirao pored gola. Icardi je u 22. minuti postigao gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije, a gol je poništen i Mbappeu u 31. minuti.

Ipak, u 39. minuti nije bilo spasa za Marseille i Icardi je pogodio za vodstvo PSG-a, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

PSG je pitanje pobjednika riješio u 85. minuti kada je oporavljeni Neymar ušao s klupe i pogodio s bijele tačke za 2:0, a Marseille je preko Payeta uspio postići samo utješni pogodak.

Ovaj tim iz Pariza je tako osvojio prvi trofej u ovoj sezoni, a zanimljivo, ovo je i prvi trofej za Pochettina na klupi Parižana i prvi u karijeri za ovog stručnjaka iz Argentine.

Ekipa Juventusa nakon produžetaka bila je bolja od Genoe te se pobjedom rezultatom 3:2 plasirala u četvrtfinale Kupa Italije.

Juventus je fantastično otvorio meč i već u drugoj minuti preko Kuluševskog dolazi do vodstva, a kada je Morata u 23. minuti pogodio za 2:0, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Ipak, Genoa se nije predala pa se tako u 28. minuti preko Czyborre vratila u igru, da bi Melegoni golom u 74. minuti u potpunosti vratio svoj tim i donio im produžetke.

U dodatnih 30 minuta Juventus je ubacio u brzinu više, Pirlo je na teren poslao i Ronalda, a pobjedu Staroj dami donosi Rafia u 104. minuti nakon asistencije Morate.

Juventus će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Sassuoloa i SPAL-a.