Fantastična Borussia Dortmund razbila Leipzig na gostovanju ; Barcelona golovima Messija i Griezmanna protutnjala Granadom

nogometni.net 10. siječnja 2021 0

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su kao gosti ekipu Leipziga rezultatom 3:1 u derbiju 15. kola njemačke Bundeslige.

Milioneri su do trijumfa došli u drugom poluvremenu nakon tri fantastične akcije koje su izveli. Prvo je u 55. minuti Sancho na pas petom Reusa pogodio za 1:0, a na 2:0 povisio je Haaland u 71. minuti nakon dugog napada i savršene kombinacije igrača Borussije koju je krunisao pogotkom glavom za 2:0.

U 84. minuti fenomenalni Norvežanin postigao je i treći gol za svoj tim nakon što je poslije sjajnog dodavanja Reusa zaobišao domaćeg golmana i loptu posalo u praznu mrežu, a konačnih 3:1 postavio je Sorloth u 90. minuti.

Borussija je tako skočila na treću poziciju sa 28 bodova dok je Leipzig propustio priliku da preuzme prvo mjesto nakon sinoćnjeg poraza Bayerna od Borussije M’Gladbach.

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Nuevo Los Carmenesu u okviru 18. kola La Lige ekipu Granade rezultatom 4:0 pa su tako potvrdili dobru formu upisavši treći vezani trijumf.

Pitanje pobjednika današnjeg meča bilo je riješeno već u prvom poluvremenu u kojem je Barcelona imala vodstvo do 3:0.

Griezmann je uz dosta sreće doveo Katalonce u prednost već u 12. minuti, a potom je upisao asistenciju Messiju koji je udvostručio vodstvo. Sjajni Argentinac je tri minute prije odlaska na odmor postigao svoj drugi, a za Barcelonu treći pogodak.

Raspoloženi Griezmann je u 63. minuti također postigao svoj drugi pogodak na asistenciju Dembelea i to je bio gol za konačnih 0:4. Vrijedi izdvojiti da je Granada posljednjih 12 minuta igrala s igračem manje zbog isključenja Valleje.

Nogometaši Osasune i Real Madrida podijelili su bodove na El Sadaru odigravši utakmicu 18. kola La Lige bez pogodaka.

Real je u prvom poluvremenu imao potpunu kontrolu s posjedom lopte više od 70 posto, ali nisu uspjeli stvoriti konkretne prilike pred protivničkim golom.

Ni u nastavku meča nije viđen ništa bolji nogomet. I dalje je Real dominirao u svim segmentima, ali su napadi bili jalovi i Osasuna je zasluženo došla do boda.

Real je tako propustio priliku da prestigne Atletico na prvom mjestu La Lige. I dalje su na drugoj poziciji s bodom manje od Atletica koji ima čak tri utakmice manje.

S druge strane, Osasuna je na pretposljednjem 19. mjestu i slijedi joj žestoka borba za opstanak.