Manchester City se minimalcem protiv Sheffielda učvrstio na vrhu ; Real Madrid izgubio kod kuće od Levantea

nogometni.net 31. siječnja 2021 0

Nogometaši Manchester Cityja savladali su Sheffield Utd rezultatom 1:0 u 21. kolu engleske Premier lige i učvrstili su se na vrhu tabele.

Trenutak odluke desio se već u 9. minuti kada je Gabriel Jesus postigao jedini gol za Građane, koji se ispostavio vrijednim osvajanja tri nova boda.

Manchester City sada ima 44 boda – četiri više od drugoplasiranog Manchester Uniteda, dok je Sheffield Utd posljednjeplasirani sa osam bodova.

U istom terminu igrane su još dvije utakmice, a Crystal Palce je na svom terenu savladao Wolverhampton sa 1:0 i produbio je krizu Vukova. Jedini gol na utakmici djelo je Eze pola sata prije kraja.

Najuzbudljivije je bilo u duelu davljenika WBA i Fulhama, a na kraju je bilo 2:2. Reid je doveo goste u vodstvo u 10. minuti, a golovima Bartleyja i Pereire u nastavku domaći su preokrenuli. Ipak, Cavaleiro je u 77. minuti postavio konačnih 2:2.

Nogometaši Arsenala i Manchester Uniteda su remizirali u 21. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 0:0.

Susret na Emiratesu je obilovao uzbuđenjima, no mreže su mirovale tokom svih 90 minuta.

Prvi je zaprijetio United i to u 20. minuti kada je nakon kornera lopta došla do Freda, on je šutirao sa ivice kaznenog prostora u same rašlje, ali je Bernd Leno sjajno odbranio njegov udarac.

U 34. minuti vidjeli smo novu veliku priliku za United, no Bruno Fernandes je iz odlične pozicije sa desetak metara iskosa sa lijeve strane šutirao katastrofalno.

Arsenal je na prvu veliku priliku čekao sve do 49. minute kada je nakon kontre lopta došla do Williana, a u posljednji trenutak njegov šut je izblokirao Aaron Wan-Bissaka.

Deset minuta kasnije vidjeli smo najbolju priliku na meču. Nakon sjajne akcije po lijevoj strani Luke Shaw je uposlio Edinsona Cavanija, no napadač Uniteda iz peterca je promašio čitav gol.

Arsenal je svoju najbolju priliku imao u 66.minuti susreta kada je Alexandre Lacazette šutirao iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali je uzdrmao samo prečku.

Nogometaši Real Madrida još su jednom podbacili, te su u 21. kolu španjolske La Lige izgubili od Levantea kod kuće rezultatom 2:1.

Već u 9. minuti bilo je jasno da će Real imati izuzetno težak zadatak nakon što je zbog oštrog prekršaja i asistencije VAR-a dobio direktan crveni karton.

No, i sa igračem manje Real je poveo u 13. minuti kada je pogodio Marco Asensio. No, već u 32. minuti rezultat je glasio 1:1 nakon pogotka Josea Moralesa.

U drugom poluvremenu Levante je u 64. minuti dobio priliku iz penala stići u vodstvo, no Thibaut Courtois je sjajno odbranio udarac Marija Rogera sa bijele tačke.

Ipak,Roger se ispravio za svoju grešku u 78. minuti kada je postigao lijep pogodak sa ivice kaznenog prostora za konačnih 2:1.

Ovo je Realu bio četvrti poraz u sezoni i sada ima sedam bodova manje od lidera Atletica, s tim da njihov gradski rival ima dvije utakmice manje i sve je izvjesnije da će Zinedine Zidane, koji danas nije bio uz ekipu zbog koroanvirusa, uskoro dobiti otkaz na klupi Kraljevskog kluba.