Suarez u 90. minuti donio pobjedu Atleticu u gostima kod Alavesa , City za samo 16 minuta pregazio Chelsea u gostima

nogometni.net 4. siječnja 2021 0

Nogometaši madridskog Atletica savladali su u 17. kolu španjolske La Lige Alaves u gostima rezultatom 2:1.

Atletico je iskoristio prvu pravu priliku na koju su čekali čak 41. minutu. Luis Suarez je uposlio Marcosa Llorentea koji je lijepo pogodio za 1:0.

U 62. minuti Alaves je ostao sa igračem manje kada je sudija Juan Martinez Munuera nakon asistencije VAR-a pokazao direktan crveni karton Victoru Laguardiji.

U 70. i 76. Suarez i Thomas Lemar su propustili dobre prilike za 20, a u 81. minuti Florian Lejeune jepogodio stativu i nagovijestio veliki povratak Alavesa.

U 84. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane nesretni štoper gostiju Felipe je poslao loptu u svoju mrežu za 1:1.

Kada se činilo da će Atletico kiksati, u 90. minuti Joao Felix je u petercu pronašao Suareza koji sa samo metar šalje loptu u prazan gol za konačnih 2:1.

Atletico se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto i sada imaju dva boda više od gradskog rivala Reala uz dvije utakmice manje.

Ekipa Barcelone pobijedila je Huescu minimalnim rezultatom 1:0 u susretu 17. kola španjolske La Lige, a naš Miralem Pjanić u igru je ušao u 75. minuti.

Nakon remija protiv Eibara u prošlom kolu (1:1), u meču koji je Barcelona igrala bez Lionela Messija, tim iz Katalonije od prve minute krenuo je silovito prema golu domaće Huesce pa je tako u prvih 45 minuta Blaugrana u potpunosti nadigrala posljednjeplasiranu ekipu La Lige.

Izabranici Ronalda Koemana, a među kojima od prve minute nije bilo Miralema Pjanića, imali su 13 šuteva prema golu Huesce u prvom poluvremenu, četiri u okvir gola. Uspjeli su postići jedan gol i to preko Frenkie De Jonga koji je mirno pogodio nakon genijalne asistencije Messija u 27. minuti. Bila je to 300. asistencija za Argentinca u La ligi.

Vrijedi izdvojiti i sjajnu odbranu domaćeg golmana Alvara Fernandeza u 42. minuti kada je fantastično zaustavio pokušaj Messija iz slobodnog udarca.

Za razliku od prvog, Barcelona drugo poluvrijeme počinje nešto sporije, bez pritiska kao iz prvog dijela igre i u 63. minuti mogla je biti žestoko kažnjena nakon šanse Mir Vicentea, no Ter Stegen je odlično reagovao i spasio goste.

Nogometaši Manchester Cityja su razbili Chelsea u gostima rezultatom 3:1 u 17. kolu engleskog Premiershipa.

U prvih petnaest minuta gledali smo prilično nezanimljivu utakmicu, a potom je Kevin de Bruyne iznenada došao u veliku šansu, no šutirao je pored gola.

Ipak, dvije minute kasnije Phil Foden je asistirao Ilkayu Gündoganu koji ulazi u kazneni prostor i pogađa za 1:0. Nakon tog pogotka sve je krenulo nizbrdo po Chelsea, a City se razigrao, te je u narednih 16 minuta zabio još dva gola.

Najprije je De Bruyneu 21. minuti sjajno uposlio Fodena koji je bio sam u kaznenom prostoru među sedam igrača Chelseaja, no uspio im je pobjeći i naći se na pravom mjestu i pogoditi iz prve u bliži ugao za 2:0.

U 34. minuti bilo je već 3:0. Raheem Sterling je pogodio stativu, a odbijenu loptu je De Bruyne poslao u mrežu za nedostižno vodstvo Građana.

Gündogan je u samom finišu prvog poluvremena postići svoj drugi pogodak, no bio je neprecizan iz dobre situacije.

U drugom poluvremenu City je rutinski sačuvao velik prednost, a jedinu pravu priliku za povećanje vodstva je imao u 54. minuti kada je Rodri šutirao glavom, a Edouard Mendy fantastično odbranio njegov udarac.

Chelsea je do počasnog pogotka stigao u sudjskoj nadoknadi drugog poluvremena kada je pogodio Callum Hudson-Odoi.

City se pobjedom dodatno približio vrhu tabele, dok bi ovaj poraz mogao značiti i kraj za Franka Lamparda na klupi Chelseaja koji bi mogao dobiti otkaz još večeras.