Atletico nastavlja pohod ka tituli, Borussia jedva stigla do boda protiv Hoffenheima

nogometni.net 14. veljače 2021 0

Nogometaši Atletica pobijedili su na stadionu Nuevo Los Carmenes u okviru 23. kola La Lige ekipu Granade rezultatom 2:1 te su se tako vratili trijumfima nakon kiksa u prošlom kolu na domaćem terenu protiv Celte.

Atletico je dominirao od samog početka meča, ali uprkos inicijativi te velikom broju prilika u prvom poluvremenu nisu mogli do gola.

Ipak, u 63. minuti dolaze u vodstvo. Koke je odigrao do Llorentea koji preciznim udarcem s distance matira golmana za 0:1.

Slavlje Atletica trajalo je samo tri minute. Nakon prekida za Granadu nastala je konfuzija u odbrani Atletica koju koristi Herrera i pogađa jednog gostujućeg igrača te potom matira golmana za izjednačenje.

Odličan period utakmice zaokružio je Correa u 75. minuti. Nakon dodavanja Llorentea, Correa upućuje udarac iskosa s dense strane te uz dosta sreće nakon što je pogodio jednog domaćeg defanzivca pogađa za konačnih 1:2.

Atletico je ostao na prvom mjestu La Lige sa osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real Madrid, koji ima i utakmicu više. Granada je na osmoj poziciji.

Nogometaši Barcelone su pobijedili Alaves u 23. kolu španjolske La Lige ubjedljivim rezultatom 5:1.

Barceona je dominirala od početka susreta, a u vodstvo je došla u 29. minuti kada je 18-godišnji debitant Ilaix Moriba asistirao, a Francisco Trincao pogodio za 1:0.

U 36. minuti Lionel Messi je zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Ipak, Messi se u strijelce upisao u 45+1. minuti kada je sa 25 metara pogodio po zemlji od stativu za 2:0.

Luis Rioja je u 57. minuti smanjio rezultat na 2:1 nakon velike greške Moribe koji mu je poklonio loptu pred svojim golom.

Barcelona je nastavila dominirati, pred golom gostiju su se redale prilike jedna za drugom. Oporavljeni Miralem Pjanić je u redovima Barce u igru ušao u 72. minuti kada je zamijenio Frenkieja De Jonga.

Samo dvije minute nakon njegovog ulaska u igru Barcelonaje stigla do dva brza gola. Pedri je poslao sjajnu loptu za Messija, on izlazi sam pred Fernanda Pacheca, golmana gostiju uspijeva intervenisati a lopta dolazi do Trincaa koji je šalje u prazan gol za 3:1.

Tek što su gosti krenuli sa centra igrači Barce su im oduzeli loptu, a Messi je ponovo šutirao sa distance, ovaj put u gornji lijevi ugao za 4:1.

Konačnih 5:1 postavio je Junior Firpo u 80. minuti susreta. Messi je sjajno dodao loptu Antoineu Griezmannu preko cijele odbrane gostiju, Francuz pronalazi beka na drugoj stativi, a Firpu nije bilo teško pogoditi za 5:1.

Danas su odigrane utakmice 21. kola njemačke Bundeslige, a u centru pažnje bio je susret u Dortmundu gdje je Borussia iznenađujuće remizirala sa Hoffenheimom rezultatom 2:2.

Borussia je povela u 24. minuti susreta kada je pogodio Jadon Sancho, no već u 31. minuti gosti su izjednačili pogotkom Munasa Dabboura, a u 51. minuti Hoffenheim je poveo sa 2:1 preko Ihlasa Beboua.

Tada je Borussia krenula na sve ili ništa, a u 57. minuti nakon lijepe akcije Erlign Haaland je pogodio za 2:2, no pogodak je poništen nakon asistencije VAR-a. Haaland je ipak stigao do pogotka u 81. minuti za konačnih 2:2.

Werder i Freiburg su remizirali u Bremenu rezultatom 0:0, a u redovima gostiju prvih 56 minuta susreta je odigrao Ermedin Demirović.

Zanimljivo, i preostale dvije utakmice koje su počele u 15:30 sati završene su bez pobjednika. Remizirali su i Stuttgart i Hertha (1:1), te Bayer i Mainz (2:2).