INTER U DERBIJU RAZBIO MILAN ; NOVI KIKS BARCELONE, MESSI I DRUŠTVO SVE DALJE OD BORBE ZA NASLOV

nogometni.net 21. veljače 2021 0

Nogometaši Intera u velikom su derbiju 23. kola talijanskog prvenstva svladali grafskog rivala Milan sa 3-0 (1-0) te tako povećali svoju prednost na vrhu ljestvice na četiri boda, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za drugi pogodak svoje momčadi.

Inter je poveo u samom otvaranju utakmice, u 5. minuti kada je Lautaro Martinez glavom zatresao mrežu Milana nakon odličnog ubačaja Lukakua. Lautaro je povisio na 2-0 u 57. minuti na asistenciju Perišića koji je prošao po lijevoj strani i zatim s gol-aut linije vratio loptu na peterac gdje je natrčao Argentinac i još se jednom upisao u strijelce.

Konačnih 3-0 postavio je Lukaku u 66. minuti preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Perišić je igrao za Inter do 78. minute, dok je Marcelo Brozović proveo na terenu čitav susret za “crno-plave”. Ante Rebić je, pak, odigrao čitav susret za Milan kod kojega Mario Mandžukiž nije bio u konkurenciji za nastup.

Vodeći Inter sada ima 53 boda, dok je Milan ostao drugi sa 49. Slijede Roma, koja od 20.45 sati igra protiv Beneventa, te Lazio sa po 43 boda, dok je branitelj naslova Juventus peti sa 42 boda i dvije utakmice manje.

Nogometaši Cadiza priredili su iznenađenje odigravši 1-1 na Camp Nou protiv Barcelone u susretu 23. kola španjolskog prvenstva.

Barcelona je dvoboj protiv Cadiza dočekala sa sedam uzastopnih ligaških pobjeda i očekivao se novi trijumf Katalonaca koji su imali priliku iskoristiti kiks vodećeg Atletico Madrida nakon što je momčad Diega Simeonea u subotu kod kuće izgubila od Levantea (0-2).

Barca je dominirala cijeli susret, ali nije uspjela prelomiti utakmicu, a kazna je stigla u 89. minuti kada su gosti izjednačili “ukravši” Kataloncima važne bodove u borbi za naslov prvaka.

Domaćin je stigao do vodstva u 32. minuti golom Lionela Messija iz kaznenog udarca. U prvih 45 minuta Messi i društvo zabili su još dva gola, no oba su poništena zbog zaleđa. U nastavku susreta Barca je držala loptu u svojim nogama, ali nije uspjela probiti gostujuću obranu.

Kada se već činilo kako će Barcelona upisati i osmu uzastopnu ligašku pobjedu, Clement Lenglet je neopreznim startom oborio Sobrina, a sudac Juan Martinez pokazao na bijelu tošku. Siguran je bio Alex Fernandez, a zanimljivo bio je to jedini gostujući udarac u okvir gola tijekom utakmice.

Fernandes je, podsjetimo, 2015. godine bio na posudbi u hrvatskom prvoligašu Rijeci iz Espanyola.

Cadiz je u prvom susrtu ove sezone porazio Barcu sa 2-1, a dodajmo i kako je na gostovanju pobijedio Real Madrid sa 1-0.

Na vrhu ljestvice nalazi se Atletico Madrid sa 55 bodova, Real Madrid na drugoj poziciji ima 52 boda, a Barcelona je treća sa 47 bodova. Cadiz drži 14. poziciju sa 25 bodova, četiri više od zone ispadanja.

Subotnjom pobjedom 1-0 (1-0) ostvarenom na gostovanju kod Valladolida, nogometaši madridskog Reala došli su na tri boda od vodeće momčadi La Lige, gradskog suparnika Atletica, koji je u 24. kolu kiksao na domaćem terenu protiv Levatea.

Pogodak za vrijedna tri boda u Valladolidu postigao je brazilski veznja Casemiro u 65. minuti na ubačaj Tonija Kroosa. Casemiru je to peti pogodak u ovoj sezoni španjolskog prvenstva, čime je na drugom mjestu Realovih strijelaca.

Iznenađujuću pobjedu ostvarili su nogometaši Levantea koji su u kao gosti svladali vodeću momačad La Lige madridski Atletico s 2-0 (1-0), samo tri dana nakon što su Simeonevoj momčadi oteli i bod kao domaćini u odgođenoj utakmici 2. kola.

Gosti su na Wanda Metropolitanu poveli u 30. minuti pogotkom Moralesa, čiji je udarac malo skrenuo Felipe i tako prevario slovenskog vratara Jana Oblaka koji je bio u jednoj od glavnih uloga i kod drugog pogotka Levantea.

Naime, duboko u sučevom dodatku Oblak je krenuo u kazneni prostor gostiju ne bi li pomogao svojim napadačima. No, kad je de Frutas presjekao dodavanje na lijevi bod i krenuo sam prema nebranjenim vratima nitko ga nije mogao zaustaviti pa je gotovo sa sredine igrališta postigao pogodak za konačnih 2-0.