Manchester City razbio Liverpool na Anfieldu, Ibrahimović i Rebić vratili raspucani Milan na prvo mjesto

nogometni.net 7. veljače 2021 0

Ekipa Manchester Cityja pobijedila je Liverpool u derbiju 22. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:1, a tragičar Redsa bio je golman Alisson Becker koji je gostima poklonio dva pogotka.

U prvom poluvremenu Manchester City je bio tim koji je gotovo sve vrijeme kontrolisao igru i loptu, a najbolju šansu da dođu do prednosti imali su u 37. minuti kada je Gundogan promašio penal. Prije toga Fabinho je srušio Sterlinga, no Nijemac nije uspio pogoditi.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena Gundogan se iskupio za promašen penal i jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za 1:0, a slavlje gostiju trajalo je samo do 63. minute kada je Salah s bijele tačke pogodio za 1:1.

Ubrzo nakon toga Stones je pogodio za novo vodstvo Cityja, no pogodak je nakon VAR intervencije poništen, a meč je odlučen u 73. minuti kada je golman Liverpoola Alisson napravio dvije neshvatljive greške, a nakon druge Gundogan je pogodio za 2:1 i donio novo vodstvo Cityju.

Tri minute kasnije Alisson pravi novu kardinalnu grešku, dodaje do Bernarda Silve koji je uposlio Sterlinga, a Englez sa svega nekoliko metara lagano pogađa za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Foden u 83. minuti nakon lijepog soloprodora i udarca po sredini gola, što također nije pomoglo Alissonu da makar ublaži loš dan.

Manchester City je trenutno lider Premiershipa sa pet bodova više od Manchester Uniteda i čak 10 bodova više od Liverpoola, a Građani imaju i utakmicu manje od Crvenih đavola i Redsa.

Ekipa Tottenhama pobijedila je WBA u prvom meču nedjeljnog programa engleskog Premiershipa rezultatom 2:0, a meč je obilježio povratak kapitena Harryja Kanea koji je još jednom pokazao koliko je bitan za ekipu Josea Mourinha.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, iako je Tottenham bio puno bolji tim i imao je pet izrazito dobrih šansi, a nakon svega mogli su biti kažnjeni u 45. minuti kada je Lloris zaustavio prvi pokušaj gostiju.

Na početku drugog poluvremena Kane pogađa za 1:0 i donosi zasluženo vodstvo Tottenhamu, ubrzo nakon toga Son je pogodio za 2:0, što je bilo dovoljno da londonski tim mirno privede meč kraju i dođe do pobjede.

Nakon ova tri osvojena boda Tottenham je na sedmoj poziciji u Premiershipu sa 36 osvojenih bodova, četiri manje od Liverpoola koji je na mjestu koje vodi u Ligu prvaka.

Ekipa Milana upisala je sigurnu i ubjedljivu pobjedu protiv Crotonea rezultatom 4:0 u meču 21. kola italijanske Serije A čime su se Rossoneri vratili na prvo mjesto na tabeli.

Milan je u vodstvo stigao u 30. minuti nakon što je Ibrahimović odigrao sjajan dupli pas sa Leaom, a nakon toga rutinski pogodio dalji ugao gostujućeg golmana za vodstvo svog tima od 1:0. Bilo je to ujedno i 500. gol Ibrahimovića u klupskom nogometu.

Pitanje pobjednika MIlan je riješio od 64. do 70. minute. Prvo je Ibrahimović postigao drugi gol i donio vodstvo od 2:0, da bi nakon toga za samo dvije minute Ante Rebić postigao dva pogotka, oba nakon asistencije Calhanoglua nakon čega je bilo jasno da će Rossoneri upisati pobjedu.

Naš Rade Krunić ušao je u 87. minuti, ali za kratko vrijeme nije uspio napraviti ništa na terenu.

Milan se nakon ovog kola opet nalaze na prvoj poziciji Serije A sa 49 osvojenih bodova, dva više od Intera koji je na drugom mjestu i sedam više od Juventusa koji ima i utakmicu manje.

S druge strane, Cortone ostaje na posljednjem mjestu sa samo 12 osvojenih bodova, a ovo im je bio 15. poraz u ovoj sezoni. U drugom meču koji se odigrao u terminu od 15:00 sati Udinese je na svom terenu bio bolji od Verone sa 2:0.