Očajni Liverpool izgubio od Evertona , Eintracht iznenadio Bayern

nogometni.net 21. veljače 2021 0

Ekipa Liverpoola doživjela je četvrti vezani poraz na svom Anfieldu u domaćem prvenstvu, a oni su u meču 25. kola Premiershipa izgubili u gradskom derbiju od Evertona rezultatom 2:0.

Everton je fantastično otvorio meč i već u trećoj minuti tim Carla Ancelottija stiže u vodstvo. Rodriguez je dodao loptu do Richarlisona, a on u situaciji jedan na jedan s Alissonom matira golmana domaćih i pogađa za 1:0.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u boljoj igri Liverpoola, no aktuelni prvaci Engleske nisu uspjeli doći do pogotka i eventualnog poravnanja.

Nakon što u drugom poluvremenu nisu uspjeli postići gol iz nekoliko izglednih prilika, kazna za Liverpool stiže u 83. minuti kada je Sigurdsson s bijele tačke pogodio za 2:0 i već tada riješio pitanje pobjednika.

Ovo je za Everton bila prva pobjeda na Anfieldu od 1999. godine, a za Liverpool četvrti vezani poraz na svom terenu. Posljednji put to im se desilo 1923. godine pa se slobodno može da je ovaj klub trenutno u velikim problemima, posebno jer su prije početka sezone bili najveći favoriti da odbrane titulu prvaka.

Nakon ovog poraza Liverpool je ostao na šestoj poziciji sa 40 osvojenih bodova, koliko sada ima i Everton.

Ekipa Bayerna doživjela je poraz od Eintrachta u Frankfurtu u meču 22. kola njemačke Bundeslige rezultatom 2:1, što je Bavarcima treći poraz u ovoj sezoni.

Eintracht je puno bolje otvorio meč i već u 12. minuti golom Kamade dolaze u vodstvo, da bi u 31. minuti Younes pogodio za 2:0 i donio svom timu veliku prednost na poluvremenu.

Bayern se vratio u meč golom Lewandowskog u 53. minuti, a iako su do kraja meča pokušali postići gol i doći makar do jednog gola, u tome nisu uspjeli i na kraju su doživjeli treći poraz u ovoj sezoni.

Ekipa Freiburga doživjela je poraz od Union Berlina na svom terenu rezultatom 1:0, a naš Ermedin Demirović u igru je ušao u 64. minuti. Stuttgart je kao gost bio bolji od Kolna, a Mainz od Borussije M’gladbach.

U 22. kolu njemačke Bundeslige i velikom rurskom derbiju, nogometaši Borussije Dortmund su kao gosti pobijedili Schalke rezultatom 4:0.

Miloneri iz Dortmunda su pitanje pobjednika riješili sa dva brza gola u samom finišu prvog poluvremena.

Prvo je Sancho kaznio veliku grešku odbrane Schalkea u 42. minuti, a samo tri minute kasnije Haaland je postigao fenomenalan gol, spektakularnim akrobatskim udarcem sa desetak metara.

U nastavku je Borussija postigla još dva gola. Guerreiro je u 60. minuti nakon sjajne akcije povisio na 3:0, a u 79. minuti Haaland je postavio konačnih 4:0.

Gosti su tako prekinuli niz od dvije utakmice bez pobjede za proboj na šestu poziciju na tabeli sa 36 bodova, dok je Schalke ubjedljivo posljednji sa samo devet bodova i za opstanak u preostalih 12 kola potrebno im je pravo čudo.

Sead Kolašinac je s kapitenskom trakom oko ruke odigrao cijeli meč za Schalke.