Petarda raspoloženog Bayerna, sigurna Borussija i nova blamaža Schalkea ; Juventus sve dalje od titule prvaka nakon kiksa protiv Verone

nogometni.net 28. veljače 2021 0

Ekipa Stuttgarta razbila je Schalke u meču 23. kola njemačke Bundeslige i na svom terenu slavila rezultatom 5:1, a pobjede u susretima koji su se igrali u terminu od 15:30 sati ostvarili su Bayern, Borussia Dortmund i Wolfsburg.

Bayern je na svom terenu uvjerljivo bio bolji od Kolna sa 5:1. Golove za Bavarce postigli su Gnabry i Lewandowski (po dva pogotka) te Choupo-Moting, dok je jedini gol za gostujući tim postigao Skhiri u 49. minuti.

Stuttgart je na svom terenu uvjerljivo pobijedio Schalke i tako ovaj tim još više odaljio od mogućnosti da se bori za opstanak, a da će osvojiti tri boda bilo je jasno već u 34. minuti kada su nakon dva gola Enda i jednog Kalajdžića imali vodstvo od 3:0.

Naš Sead Kolašinac u 40. minuti postigao je prvijenac za ovaj klub od povratka iz Arsenala i smanjio na 3:1.

Priliku da se vrati u igru Schalke je imao u 72. minuti, ali je Bentaleb promašio penal, nakon čega su domaći preko Klementa i Didavija postigli još dva pogotka i došli do uvjerljivog trijumfa.

Siguran trijumf ostavila je i Borussija Dortmund koja je sa 3:0 bila bolja od Arminije iz Bielefelda na svom terenu, a golove za Milionere postigli su Dahoud, Sancho i Reinier.

U posljednjem meču Wolfsburg je golovima Lacroixa i Kluntera koji je postigao autogol savladao Herthu sa 2:0.

Ekipa Juventusa remizirala je protiv Verone u susretu 24. kola talijanske Serije A rezultatom 1:1 te tako propustila priliku da korak za prvoplasiranim Interom.

Juventus puno bolje otvara meč i već u drugoj minuti mogao je doći u vodstvo, no Ramsey je šutirao pored gola. Pet minuta nakon toga Faraoni je mogao dovesti Veronu u vodstvo, ali je nakon kornera pogodio stativu.

U prvom poluvremenu više nije bilo prilika, iako je Juventus imao veći posjed lopte i bio je puno aktivniji na terenu, no bez konkretnog učinka.

Već na samom početku drugog poluvremena Juventus je stigao u vodstvo, a nakon što je Chiesa asistirao za Ronalda, Portugalac je još jednom pokazao svoju neumoljivost i postigao 19. gol u ovoj sezoni, što ga s trenutno čini najboljim strijelcem s dva pogotka više od Lukakua.

Činilo se da će Juventus mirno privesti meč kraju, no u 77. minuti Verona stiže do poravnanja. Lazović je ubacio s lijeve strane, a Barak bio na pravom mjestu i glavom pogodio za 1:1.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio pa je tako Juventus propustio priliku da ostvari pobjedu, što će mu znatno umanjiti šanse da se do kraja sezone vrati na prvo mjesto.