Raspucani Manchester United razbio Southampton s nevjerovatnih 9:0 , Arsenal izgubio od Wolverhamptona

nogometni.net 3. veljače 2021 0

Nogometaši Manchester Uniteda su razbili Southampton nevjerovatnim rezultatom 9:0 u 22. kolu engleskog Premiershipa.

Sve je naopako krenulo po goste već u 2. minuti kada je Jankewitz dobio direktan crveni karton zbog oštrog faula, a već do poluvremena je United vodio sa 4:0.

Wan-Bissaka je načeo mrežu gostiju u 18. minuti, a potom je u 25. minuti Rashford pogodio za 2:0. U 34. minuti Bednarek je postigao autogol za 30, a na 4:0 je povisio Cavani.

Crveni đavoli se nisu na tome zaustavili, te su postigli još četiri pogotka. U 69. minuti Martial je povisio na 5:0, a samo dvije minute kasnije McTominay pogađa za 6:0.

U 87. minuti nesretni Bednarek je nakon autogola dobio i crveni karton nakon što je skrivio penal kojeg je u pogodak za 7:0 pretvorio Fernandes.

Martial je svoj drugi pogodak za 8:0 postigao u 90. minuti, a konačnih 9:0 postavio je James u 90+4. minuti susreta.

Nogometaši Arsenala priredili su novo neugodno iznenađenje izgubivši od Wolverhamptona u gostima rezultatom 2:1.

Arsenal je odlično otvorio meč, bio mnogo bolji rival i imao stvari pod kontrolom u većem dijelu prvog poluvremena.

U 32. minuti londonski klub je poveo kada je Alexandre Lacazette bio asistent, a Bukayo Saka strijelac za 1:0 i činilo se da će prvo poluvrijeme lagano privesti kraju.

No, u 45+3. minuti David Luiz je naivno napravio penal kada je s leđa oborio Williana Josea, a arbitar Craig Pawson mu je pokazao crveni karton i dosudio penal za Wolvese.

Siguran realizator je nakon dvije minute pauze bio Ruben Neves za 1:1.

Taj crveni karton Luiza je očito mnogo dekoncentrisao nogometaše Arsenala koji su odmah na startu drugog poluvremena primili i drugi pogodak kada je Joao Moutinho sa 25 metara matirao Bernda Lena za 2:1.

Sve nade Arsenala da bi mogao doći do boda srušio je upravo Leno u 72. minuti kada je napustio kazneni prostor i potom potpuno bespotrebno igrao rukom, te je i njemu Pawson pokazao crveni karton.

Leno je na taj način nakon 28 godina postao prvi golman Arsenala nakon Davida Seamana koji je dobio crveni karton.

Do kraja susreta domaćin je rutinski zadržao prednost i prekinuo niz od čak osam utakmica bez pobjede.