Tottenhem razbio Burnley , Manchester i Chelsea raočarali , Monaco nastavio fantastičan niz

nogometni.net 28. veljače 2021 0

U 26. kolu engleske Premier lige Tottenham je na svom stadionu svladao Burnley s 4-0 (3-0) uz dva pogotka Garetha Balea.

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige pokazao se protiv Burnleyja u vrlo dobrom izdanju i već nakon pola sata igre stvorio tri pogotka prednosti. Kombinacija južnokorejskog reprezentativca Sona i Garetha Balea dovela je do prvog pogotka Spursa već u 2. minuti.

U 15. minuti Harry Kane je udarcem s desetak metara svladao Popea, a u 31. minuti to je uspjelo i Lucasu Mouri. U 55. minuti Bale je postigao i drugi pogodak, a ponovno je u ulozi asistenta bio Son. Imali su domaći još nekoliko vrlo izglednih prilika, ponajviše iz brzih kontranapada, ali im je nedostajalo preciznosti u završnici za još uvjerljiviju pobjedu momčadi Josea Mourinha.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Arsenal je došao do pobjede u Leicesteru, gdje je s 3-1 (2-1) nadigrao Leicester City. Domaća momčad je povela pogotkom Tielemansa već u 6. minuti, ali je golovima Davida Luiza u 39. minuti te Lacazettea iz kaznenog udarca u drugoj minuti sučevog dodatka Arsenal već do poluvremena došao u prednost. Pobjedu ‘topnika’ potvrdio je Nicolas Pepe golom u 52. minuti.

U dvoboju Crystal Palacea i Fulhama nije bilo pogodaka. Tottenham je s 39 bodova zasjeo na osmo mjesto, a Arsenal je s 37 bodova na 10. poziciji. Leicester je ostao treći s 49 bodova

U derbiju 26. kola engleske Premier lige Chelsea i Manchester United su na Stamford Bridgeu odigrali bez pogodaka.

Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za londonsku momčad i imao je dva udarca prema vratima gostiju, ali je u oba navrata De Gea lakoćom obranio pokušaje hrvatskog reprezentativca.

Istina je da Mateo Kovačić nije pucao dobro, no to je segment njegove igre koji mu nikad nije bio jača strana. Na društvenim mrežama ga navijači hvale, a nekolicina ga je proglasila i najboljim igračem večerašnje utakmice.

Manchester United je na drugom mjestu s 50 bodova te za vodećim Manchester Cityjem zaostaje 12 bodova

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač upisao je novu pobjedu s Monacom. U 27. kolu francuskog prvenstva na domaćem terenu svladali su Brest 2:0. Oba pogotka pala su u drugom dijelu, a presudile su upravo zamjene koje je Kovač uveo s klupe.

U 76. minuti pogodak za 1:0 zabio je Stevan Jovetić koji je ušao u 59. minuti, dok je pobjedu zaključio Kevin Volland. Zanimljivo, za oba gola asistirao je Golovin kojeg je Kovač također uveo u igru u 59. minuti. Valja spomenuti da je Ben Yedder promašio penal za Monaco u 30. minuti.

Niko Kovač je s Monacom u sedmom nebu. Ovo mu je bila 13. utakmica u nizu bez poraza, a zbilja je impresivan podatak da je od tih 13 utakmica Monaco pobijedio u njih 11. Posljednji poraz Kovačev Monaco doživio je još prošle godine, 16.12. protiv Lensa.